OFICJALNIE: De Bruyne zdiagnozowany. DŁUGA przerwa!

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: De Bruyne zdiagnozowany. DŁUGA przerwa!

Manchester City opublikował na swojej oficjalnej stronie internetowej krótki komunikat na temat stanu zdrowia Kevina De Bruyne'a.

Przypominamy, że reprezentant Belgii doznał groźnie wyglądającego urazu na jednym z treningów ekipy z Etihad Stadium.

W brytyjskich mediach zaczęły się dość szybko pojawiać bardzo niepokojące informacje na temat ofensywnego zawodnika, które mówiły o tym, że jego przerwa w grze może potrwać nawet kilkanaście tygodni.

Przedstawiciele Manchesteru City wstrzymywali się początkowo od komentowania całej sytuacji i wydali tylko krótkie oświadczenie, w którym mogliśmy przeczytać, że 27-letni piłkarz nabawił się kontuzji.

Teraz po przejściu przez niego szczegółowych badań na stronie klubu ukazał się komunikat mówiący o tym, że De Bruyne doznał uszkodzenia bocznego więzadła w prawym kolanie.

Na szczęście ten uraz nie jest na tyle poważny, aby wymagał interwencji chirurgicznej, ale mimo to reprezentanta Belgii czeka nawet trzymiesięczna przerwa w grze.

Ofensywny zawodnik należał w minionym sezonie do jednych z najlepszych graczy w drużynie prowadzonej przez Pepe Guardiolę. W poprzednich rozgrywkach pojawił się w 37 spotkaniach w Premier League, strzelając w nich osiem bramek i notując 16 asyst.

W pierwszym meczu ligowym w rozpoczętej już kampanii przeciwko Arsenalowi (2:0) wszedł na boisko w drugiej połowie, zmieniając na nim Riyada Mahreza.ŹRÓDŁO
Manchester City
TAGI: Manchester City FC Kevin De Bruyne Anglia Belgia Kontuzje
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0155 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.