OFICJALNIE: Szósty piłkarz z Ekstraklasy zagra w GKS-ie Katowice

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Szósty piłkarz z Ekstraklasy zagra w GKS-ie Katowice

GKS Katowice sfinalizował pozyskanie czternastego nowego zawodnika w trwającym okienku transferowym.

Przedstawiciele pierwszoligowej drużyny potwierdzili na oficjalnej stronie internetowej fakt pozyskania Arkadiusza Woźniaka z Zagłębia Lubin.

Wychowanek „Miedziowych” tuż przed końcem czerwca osiągnął porozumienie z władzami klubu w kwestii przedłużenie wygasającego kontraktu i związał się z zespołem na kolejne dwanaście miesięcy.

Sztab szkoleniowy po przepracowaniu całego okresu przygotowawczego uznał jednak, że 28-letni zawodnik nie będzie miał zbyt wiele okazji do regularnych występów w Zagłębiu.

Z tego też powodu boczny obrońca, mogący także występować na skrzydle, zaczął się rozglądać za nowym pracodawcą. Jego trudną sytuację postanowili wykorzystać przedstawiciele GKS-u Katowice i nakłonili piłkarza do przenosin na pierwszoligowe boiska oraz podpisania dwuletniej umowy.

- Cieszymy się z transferu tak wartościowego zawodnika. Czekaliśmy do ostatniej chwili na okazję do pozyskania piłkarza, który jest w pełni przygotowany do grania i przepracował cały okres przygotowawczy, a do tego grał od wielu lat regularnie na poziomie Ekstraklasy, będąc bardzo ważną postacią nie tylko drużyny, ale i klubu. Arkadiusz Woźniak wpisuje się w koncepcję stawiania na graczy przebojowych, walecznych i o dobrych parametrach motorycznych, co jest dla nas niezwykle istotne - powiedział Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GKS-u.

Jednokrotny reprezentant Polski przez niemal całą swoją seniorską karierę był związany z Zagłębiem Lubin (pierwszą połowę 2014 roku spędził na wypożyczeniu w Górniku Łęczna - przyp. red.). W sumie w barwach „Miedziowych” rozegrał 221 spotkań, w których strzelił 35 bramek oraz zanotował 22 asysty.

Woźniak jest już czternastym letnim wzmocnieniem ekipy z Katowic. Wśród nich znalazło się między innymi pięciu graczy związanych do niedawna z klubami z Ekstraklasy. Mowa tutaj o takich piłkarzach jak Adrian Łyszczarz, Konrad Andrzejczak, Grzegorz Piesio, Mariusz Pawełek oraz Jakub Wawrzyniak.ŹRÓDŁO
GKS Katowice
TAGI: Oficjalnie Arkadiusz Woźniak GKS Katowice Zagłębie Lubin
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.