Di Marzio: Przesądzone. Następca N'Zonziego

7 miesięcy temu
Di Marzio: Przesądzone. Następca N'Zonziego

Sevilla nie szukała daleko następcy Stevena N'Zonziego.

Po kilku latach spekulacji Francuz w końcu zmienił klub. W ostatnich sezonach sieci na N'Zonziego zarzucał przede wszystkim Juventus, ale również choćby ekipy z Anglii, lecz Sevilla nieustannie żądała kwot, które zainteresowani uznawali za zbyt wysokie. Tego lata tę barierę udało się pokonać Romie. Pomocnik zamienił już Andaluzję na Rzym, a „Los Nervionenses” poszukiwali jego następcy.

Okazuje się, że nie musieli go szukać wcale tak daleko. Na fali wcześniejszych negocjacji Hiszpanom udało się ponownie porozumieć z „Giallorossimi”, tym razem w temacie Maxime'a Gonalonsa.

Według Gianluki Di Marzio sprawa jest już przesądzona. Strony ustaliły w zasadzie wszystkie warunki transferu, zatem pozostaje dopełnić wszelkich formalności i sfinalizować transakcję. To ma nastąpić nawet dzisiaj. Piłkarz ma się dziś zjawić w Sewilli, gdzie przejdzie obligatoryjne testy medyczne, a jeśli te nie wykażą żadnych przeciwwskazań, podpisze kontrakt.

Formułą transferu ma być wypożyczenie, które będzie trwało do końca sezonu. Gonalons może jednak zostać w LaLiga na dłużej, jeśli klub zdecyduje się skorzystać z opcji wykupu, którą sobie zapewnił. Ta ma opiewać na 10 milionów euro. Jeśli dojdzie do transferu definitywnego, Roma będzie mogła zarobić na pomocniku, ponieważ sprowadzała go z Lyonu za połowę tej kwoty.

29-latek jest wychowankiem Olympique'u i aż do zeszłego lata reprezentował jedynie barwy tego klubu. Pierwszy, i wygląda na to, że ostatni, sezon we Włoszech nie był dla niego jednak za bardzo udany. Gracz wystąpił w 23 spotkaniach „Lupich”, ale nie zaimponował zbytnio swoimi umiejętnościami. Roma postanowiła sprzedać go już po jednej kampanii, by zrobić miejsce N'Zonziemu, który ma bardziej pasować do ambitnych planów rzymian.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Maxime Gonalons Sevilla FC AS Roma Francja Włochy Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.