Marchisio coraz bliżej podpisu. Zmierzy się z Buffonem!

6 miesięcy temu
Marchisio coraz bliżej podpisu. Zmierzy się z Buffonem!
fot. FotoPyk

Claudio Marchisio ma coraz większe szanse na związanie się z AS Monaco.

Pomocnik pożegnał się już ze „Starą Damą”, a dyrektor generalny Juventusu, Giuseppe Marotta, zapewniał, że nastąpiło to w wyniku szczerej rozmowy zawodnika z zarządem. Klub zdawał sobie sprawę, iż gracz może mieć problemy z wywalczeniem miejsca w składzie, dlatego postanowił zagrać w otwarte karty i przedstawić „Il Principino” sytuację taką, jaką jest. Marchisio przyjął to do wiadomości, podjęto wspólną decyzję o rozwiązaniu umowy, a teraz trwają poszukiwania nowego klubu dla Włocha.

Tego lata kilka klubów zgłaszało się po 32-latka, wtedy jednak jego sprzedaż nie była brana pod uwagę. Gdy gracz stał się wolnym zawodnikiem, zainteresowanie jego usługami jeszcze bardziej wzrosło. Chęć jego sprowadzenia wyraża choćby Montreal Impact, ale szczególnie aktywne są ekipy z Francji. Z tercetu PSG-Nice-Monaco na prowadzenie zdaje się wychodzić to trzecie.

Ekipa z księstwa lubi budować swój zespół na młodych zawodnikach, ale jest przekonana, że oni także potrzebują autorytetu, na którym mogą bazować. Dlatego właśnie „Les Monegasques” chcą sięgnąć po Marchisio, traktując go jako świetną okazję na wniesienie trochę doświadczenia do drużyny.

W AS Monaco pomocnik miałby z pewnością więcej szans na grę i coraz więcej wskazuje, że piłkarz skusi się na tę opcję. Monakijczycy działają na ten moment najbardziej konkretnie, a jeśli uda im się sfinalizować transfer, możemy być świadkami wyjątkowego pojedynku na boiskach Ligue 1. Wcześniej na podobnej zasadzie do Paris Saint-Germain trafił Gianluigi Buffon, który również tego lata pożegnał się po wielu latach z Juventusem.

Marchisio dołączył do akademii „Starej Damy” w wieku sześciu lat. Przebrnął przez wszystkie poziomy szkolenia i do tej pory jedynym sezonem, który spędził poza Turynem, był ten, kiedy grał na wypożyczeniu w Empoli. Z Juventusem sięgnął po wiele trofeów - siedem mistrzostw Włoch, mistrzostwo Serie B, cztery Puchary oraz trzy Superpuchary Włoch.ŹRÓDŁO
Tuttomercatoweb
TAGI: Claudio Marchisio AS Monaco Włochy Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.