Dziwny transfer Jacksona Martíneza. Powrót do Europy!

5 miesięcy temu
Dziwny transfer Jacksona Martíneza. Powrót do Europy!
fot. FC Porto

Jackson Martínez wraca do Europy po swojej przygodzie w Chinach.

W kontekście Kolumbijczyka padają dość zaskakujące informacje. Napastnik miał być jedną z największych gwiazd Chinese Super League, lecz mimo wielu głosów sceptyków, twierdzących, że udał się tam na piłkarską emeryturę, zupełnie nie poradził sobie na chińskich boiskach. Chińscy biznesmeni nie byli zadowoleni z postawy gracza i postanowili działać.

Kilka miesięcy temu media obiegła wiadomość, że piłkarz został wyrzucony z klubu. Kontrakt miał zostać rozwiązany, dzięki czemu Martínez mógł poszukiwać sobie nowego pracodawcy. Mijały jednak tygodnie i nic nie działo się w temacie snajpera. Okazało się, że przez cały czas był on w Chinach, a zamiast rozwiązania umowy zwyczajnie przeniesiono go do zespołu rezerw.

Nieudana przygoda dobiega już jednak końca. Portugalskie media z „A Bolą” na czele przekonują, że 31-latek wrócił do Europy. Były reprezentant Kolumbii zdecydował się na powrót do Portugalii, gdzie święcił największe sukcesy w barwach FC Porto. Zawodnik wraca do pierwszej ligi, ale jego zadaniem będzie pomóc w walce o utrzymanie ekipie Portimonense.

Zespół z południa kraju poprzednią kampanię zakończył w środku tabeli, lecz w obecnej nie radzi sobie zbyt dobrze i jak na razie zajmuje ostatnie miejsce. Martínez będzie musiał zatem w ekspresowym tempie wrócić do najwyższej możliwej formy, o co może być trudno, zważywszy na to, iż ostatni raz w pierwszym zespole Evergrande wystąpił... 26 października 2016 roku.

Portimonese nie podejmuje jednak zbyt dużego ryzyka, ponieważ transfer ma się odbyć na zasadzie wypożyczenia. W tym czasie Kolumbijczyk będzie musiał udowodnić, że wciąż nadaje się do gry na wyższym poziomie.ŹRÓDŁO
A Bola
TAGI: Jackson Arley Martínez Valencia Portimonense SC Guangzhou Evergrande FC Kolumbia Chiny Portugalia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.