Modrić za 10 milionów. Historia niedoszłego transferu Chorwata

4 miesiące temu Modrić za 10 milionów. Historia niedoszłego transferu Chorwata
fot. FotoPyk

Kariera Luki Modricia, który obecnie występuje w Realu Madyt, mogła potoczyć się zupełnie inaczej.

Chorwacki pomocnik trafił do ekipy ze stolicy Hiszpanii w 2012 roku z Tottenhamu. To właśnie „Koguty” były jego pierwszą drużyną z topowej europejskiej ligi w karierze. Cztery lata wcześniej londyńczycy zapłacili za niego Dinamo Zagrzeb około 18 milionów funtów. Brytyjscy dziennikarze podają jednak, że Modrić wcześniej był o krok od przenosin do innej angielskiej drużyny.

Były sekretarz Manchesteru City, Bernard Halford, potwierdził, że w 2008 roku Modrić mógł zostać graczem klubu z Etihad. W przeprowadzeniu transferu pomagał ówczesny zawodnik „The Citizens”, Vedran Ćorluka, który doskonale znał się z Modriciem, ponieważ grał z nim wcześniej w Dinamie. Anglicy w zasadzie doszli już do porozumienia z klubem z Zagrzebia. Na przeszkodzie w finalizacji transakcji stanęła sytuacja finansowa szefa City, Thaksina Shinawatry.

- Mogliśmy go mieć. Shinawatra był bardzo podekscytowany. Mówił, że zamierza przeprowadzić świetny transfer, pozyskać jednego z najlepszych zawodników na świecie. W pewnym momencie potrzebne były jednak pieniądze, a finanse Shinawatry zostały zamrożone w Tajlandii. Musieliśmy z niego zrezygnować. Chodziło o 10 milionów funtów. Teraz on walczy o Złotą Piłkę... - powiedział Halford.

Sytuację wykorzystał Tottenham, który sprowadził do siebie Modricia. W Londynie 32-letni obecnie pomocnik przez kilka sezonów grał ze wspomnianym Ćorluką.

Losy transferu Modricia do City ważyły się chwilę przed przejęciem klubu przez Mansoura bin Zayeda Al Nahyana. Brytyjscy dziennikarze sugerują, że gdyby Chorwat faktycznie trafił na Etihad, być może do Manchesteru nigdy nie przeniósłby się David Silva, który od 2010 roku rozegrał w koszulce „The Citizens” 349 spotkań.ŹRÓDŁO
The Manchester Evening News I Daily Mail
TAGI: Anglia Chorwacja Hiszpania Luka Modrić Tottenham Hotspur FC Manchester City FC Real Madryt CF
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.