POTWIERDZONE: Tuchel wybrał podstawowego bramkarza PSG

5 miesięcy temu
POTWIERDZONE: Tuchel wybrał podstawowego bramkarza PSG
fot. FotoPyk

Szkoleniowiec Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel, wypowiedział się na temat sytuacji z bramkarzami w swoim zespole.

Latem szeregi PSG zasilił Gianluigi Buffon, który przeniósł się do Francji z Juventusu. Tuchel ma do dyspozycji również znacznie młodszego Alphonse'a Aréolę, który trafił do klubu jako nastolatek. Do tej pory obaj zanotowali po dwa występy w Ligue 1. Tuchel został zapytany o to, który z nich będzie podstawowym bramkarzem w dalszej części sezonu.

- Wybrałem. Decyzja nie jest ostateczna, ale powiedziałem Alphonse'owi, że obecnie to on jest na „pole positition”, jeśli chodzi o tę rywalizację. On szkolił się w klubowej akademii. PSG jest dla niego wszystkim i zależy mu na udowodnieniu swojej wartości.

- Trzeba szanować taką sytuację. Drużyna może na tym skorzystać. Musimy być dumni, że mamy takich zawodników. Potrzebujemy graczy, którzy mają duszę PSG.

- Gianluigi jest idolem Alphonse'a. Obaj mają bardzo charakterystyczne osobowości. Oni doskonale wiedzą, jak wygląda sytuacja. Myślę, że każdy może na tym zyskać. „Gigi” jest bardzo ważną częścią zespołu. Jego rola nie ogranicza się wyłącznie do gry. On mi pomaga. Widząc to wszystko, nie można się dziwić, że tak wiele osiągnął - powiedział Tuchel.

Dodajmy, że Aréola w ostatnich dniach zadebiutował w reprezentacji Francji. Zastępując kontuzjowanego Hugo Llorisa, 25-latek wystąpił w meczach z Niemcami (0:0) oraz Holandią (2:1).ŹRÓDŁO
RMC Sport
TAGI: Thomas Tuchel Francja Włochy Alphonse Areola Gianluigi Buffon Paris Saint-Germain FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.