Valverde chce nowego obrońcę w Barcelonie. Trzech kandydatów

3 miesiące temu Valverde chce nowego obrońcę w Barcelonie. Trzech kandydatów

Zgodnie z doniesieniami „Mundo Deportivo”, szkoleniowiec Barcelony, Ernesto Valverde, chciałby mieć do dyspozycji nowego lewego obrońcę.

Trenerowi mistrza Hiszpanii zależy na znalezieniu konkurenta dla Jordiego Alby. Do niedawna wydawało się, że jego zmiennikiem będzie 20-letni Marc Cucurella, ale został on wypożyczony do Eibar. W klubie jest jeszcze m.in. 18-letni Juan Miranda, ale Valverde chciałby mieć w drużynie kogoś bardziej doświadczonego.

Działacze zapatrują się na tę sprawę z mniejszym optymizmem. Podobno woleliby oni, żeby Valverde w razie potrzeby wystawiał w miejsce 29-letniego Alby zawodników, którymi już dysponuje. Priorytetem są bowiem dla nich inne pozycje. Niewykluczone jednak, że Valverde postawi na swoim i Katalończycy zimą skupią się na pozyskaniu nowego defensora.

Sprowadzenie Davida Alaby (o czym parokrotnie pisano w przeszłości) nie wchodzi w grę. Jeśli Barcelona faktycznie zdecyduje się na transfer, jej włodarze będą chcieli pozyskać zawodnika z kończącym się kontraktem. „Mundo Deportivo” sugeruje trzech kandydatów: Filipe Luísa z Atlético Madryt, Nacho Monreala z Arsenalu i Alberto Moreno z Liverpoolu. Umowy każdego z nich wygasają 30 czerwca 2019 roku.

Przypomnijmy, że Filipe Luís latem mógł przenieść się do Paris Saint-Germain. Otrzymanie oferty z mistrza Francji potwierdził sam Brazylijczyk. Na jego odejście nie zgodzili się jednak działacze „Rojiblancos”.ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Hiszpania Atlético Madryt Arsenal FC Liverpool FC FC Barcelona Filipe Luis Kasmirski Nacho Monreal Eraso Alberto Moreno Pérez Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.