Specyficzny system kar RB Lipsk. Piłkarze losują sankcje na kole fortuny!

4 miesiące temu
Specyficzny system kar RB Lipsk. Piłkarze losują sankcje na kole fortuny!

Szkoleniowiec RB Lipsk, Ralf Rangnick, po objęciu rządów nad zespołem postanowił wprowadzić dość zaskakujący system kar dla swoich piłkarzy.

Według informacji przekazanych przez „Sport Bild”, zawodnicy niemieckiego zespołu muszą przestrzegać bardzo surowego regulaminu. Nie jest to żadnym wielkim zaskoczeniem, ponieważ wiele europejskich zespołów narzuca swoim piłkarzom szereg obowiązujących zasad.

W szeregach RB Lipsk nowością są jednak kary nakładane na graczy i nie polegają one na tradycyjnych sankcjach finansowych. Szkoleniowiec „Byków” uważa, że utrata kilku czy kilkunastu tysięcy euro nie jest aż tak bolesna, jak strata wolnego czasu, dlatego postawił w siedzibie klubu koło fortuny, na którym sam piłkarz losuje sobie karę za swój występek.

I tak zawodnik niemieckiego klubu za złamanie regulaminu może pompować piłki, przynosić je na treningi oraz czyścić po jego zakończeniu; dwukrotnie pełnić funkcję asystenta przy juniorskich drużynach w dniach wolnych od zajęć; pełnić funkcję przewodnika wycieczek po stadionie; zajmować się murawą na boisku treningowym; przyjść w różowej sukience na zajęcia; przygotować napoje przed treningiem; odbyć pracę w fanshopie lub klubowej kantynie; uprać klubowe stroje i wyczyścić korki; ładować sprzęt do autokaru przed wyjazdem na mecz czy sprawić mały prezent 60-osobowemu personelowi.

Na kole znajduje się również pole, które oczyszcza zawodnika z popełnionego występku i nie nakazuje mu odbycia żadnej z wymienionych wyżej kar.ŹRÓDŁO
Sport Bild
TAGI: RB Lipsk Niemcy Ralf Rangnick Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.