Finał Ligi Mistrzów w Nowym Jorku?! Prezydent UEFA zabrał głos

4 miesiące temu
Finał Ligi Mistrzów w Nowym Jorku?! Prezydent UEFA zabrał głos

Prezydent UEFA, Aleksander Čeferin, odniósł się do ostatnich spekulacji na temat miejsca rozgrywania finału Ligi Mistrzów.

Nie jest tajemnicą, że osoby związane z piłkarskimi rozgrywkami szukają coraz to nowszych sposobów na zarobienie większych kwot, nawet jeśli ich pomysły zdają się być kontrowersyjne. O widownię walczą w szczególności największe ligi - pod względem praw do transmisji niedościgniona na razie jest Premier League, ale również Hiszpanie zwracają na siebie uwagę, choćby pomysłem na rozgrywanie części meczów LaLiga w Stanach Zjednoczonych.

Kontrowersyjny pomysł spotkał się z falą krytyki, ale władze ligi robię i tak swoje, a pierwszy mecz hiszpańskiej ekstraklasy w USA ma się odbyć w styczniu, kiedy zmierzą się Girona z Barceloną. W ostatnich dniach coraz głośniej jest o tym, że w ślady LaLiga może pójść również Champions League.

Liga Mistrzów jest powszechnie uważana za największy klubowy turniej piłkarski na świecie, a finał wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kibiców. Ostatnio pojawił się pomysł, że mecz ten może zwracać jeszcze większą uwagę, jeśli będzie rozgrywany poza Starym Kontynentem. Dyrektor generalny Mediapro, Jaumes Roures, wyjawił, iż trwają rozmowy na temat przeniesieniu finału do Nowego Jorku, co wywołało spore kontrowersje.

Głos w całej sprawie postanowił zabrać prezydent UEFA. Čeferin wydał specjalne oświadczenie, w którym krótko, ale treściwie wyjaśnia sytuację.

- Na ten moment nie omawiamy tego pomysłu - stwierdził 50-latek. Następnie dodał, że kibice nie muszą się obawiać drastycznych zmian, przynajmniej na ten moment.

- UEFA nie ma żadnych planów co do rozgrywania finału Ligi Mistrzów poza Europą.ŹRÓDŁO
UEFA
TAGI: Aleksander Čeferin UEFA Liga Mistrzów
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.