FIFA szykuje zmiany transferowe. Ograniczenie wypożyczeń!

5 miesięcy temu
FIFA szykuje zmiany transferowe. Ograniczenie wypożyczeń!

„Sport Bild” przekazuje informacje o pomyśle FIFA na zablokowanie fali wypożyczeń.

W czasach funkcjonowania Finansowego Fair Play kluby szukają różnych sposobów, by sprowadzać zawodników dobrej jakości za jak najniższe ceny. Dzięki wypożyczeniom z opcją wykupu drużyny mogą sprowadzać większą liczbę graczy, wydając mniej, tak jak zeszłego lata uczyniło PSG, które najpierw pozyskało Neymara za 222 miliony euro, a następnie Kyliana Mbappé, który został wykupiony za 180 milionów już w nowym okresie rozliczeniowym.

FIFA Task Force zauważyło, że niektóre kluby nadużywają wypożyczeń, sprowadzając w ten sposób wielu piłkarzy w trakcie jednego sezonu, i zamierza działać w tej sprawie. „Sport Bild” informuje o konkretnych działaniach, a potwierdza je dyrektor Deutschen Fußball-Liga, Ansgar Schwenken.

- Wiemy o zamiarach FIFA Task Force i wspieramy je jak tylko możemy - mówi działacz.

Podstawową zmianą ma być wprowadzenie limitu wypożyczeń do ośmiu na sezon. Wyjątkiem mają być zawodnicy poniżej 21. roku życia, którzy wychowywali się w danym klubie. Oni nadal bez problemu będą mogli przechodzić tymczasowo do innych zespołów, by zbierać doświadczenie poprzez regularną grę.

Niemiecki magazyn zauważa, że zmiany, jeśli zostaną wprowadzone, szczególnie dotkną ekipy z Włoch oraz Anglii. Te pierwsze wykorzystują wypożyczenia jako alternatywę dla zlikwidowanej kilka lat temu zasady współwłasności. Z kolei gracze z klubów Premier League często spędzają kilka sezonów na wypożyczeniach zanim dostaną realną szansę na grę w pierwszym zespole.

System ma służyć nie tylko rozwijaniu zawodników, ale również zwiększaniu ich wartości rynkowej. Często wyglądało to tak jak choćby w Parmie przed bankructwem - klub sprowadzał piłkarza, a następnie natychmiast go wypożyczał, licząc, że jego wartość wzrośnie i będzie można go odsprzedać za wyższą sumę.

„Sport Bild” twierdzi, że plan musi zostać zatwierdzony przez Komitet Wykonawczy FIFA. Niemieccy dziennikarze przewidują co może się wydarzyć na rynku transferowym, kiedy nowy system wejdzie w życie. Przede wszystkim kluby będą musiały poważnie zmniejszyć swoje kadry, a taka konieczność wiąże się ze zmniejszeniem cen za karty zawodnicze. Wspomniane źródło dodaje, że plany FIFA Task Force spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem w Niemczech, gdzie uważa się, iż nadmierne wypożyczenia źle wpływają na konkurencję między zespołami.ŹRÓDŁO
Sport Bild
TAGI: FIFA
Zobacz również
Składy na Barcelona - Leganés
18 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.