Wszyscy są za. Absolutny priorytet transferowy Barcelony

5 miesięcy temu
Wszyscy są za. Absolutny priorytet transferowy Barcelony

Kataloński „Sport” podał nowe informacje na temat planów transferowych Barcelony.

W trakcie ostatniego okna transferowego szeregi „Dumy Katalonii” zasilili m.in. Arthur oraz Arturo Vidal. Ernesto Valverde i działaczom mistrza Hiszpanii cały czas zależy jednak na kolejnych wzmocnieniach linii pomocy. W ostatnich miesiącach z Barceloną łączono kilku zawodników, którzy operują w środku boiska. Jak podaje „Sport”, za sprowadzeniem jednego z nich optują w zasadzie wszystkie osoby decyzyjne w klubie.

Chodzi o Frenkiego de Jonga. Jego transferu chce Valverde, dyrektor sportowy Barcelony, Eric Abidal, Pep Segura, Ramon Planes i paru innych działaczy. O ile nie każdy ma identyczne zdanie na temat kilku innych pomysłów transferowych, to odnośnie De Jonga włodarze „Dumy Katalonii” są jednomyślni.

Barcelona próbowała pozyskać 21-letniego pomocnika Ajaksu już wcześniej, ale jej oferta nie zadowoliła amsterdamczyków. W dodatku pojawiały się informacje, że sam De Jong na razie nie chce ruszać się z ojczyzny.

Optymalnym rozwiązaniem ma być transfer po zakończeniu sezonu. Jedno jest pewne - jeśli Barcelona faktycznie chce mieć u siebie De Jonga, będzie musiała dużo zapłacić. Ajax oczekuje za niego ponad 70 milionów euro.

Niedawno około 50 milionów za młodego pomocnika oferował Tottenham, ale Ajax nie zaakceptował propozycji „Kogutów”.
ŹRÓDŁO
Sport
TAGI: Ajax Amsterdam FC Barcelona Hiszpania Holandia Frenkie De Jong
Zobacz również
Koniec sezonu dla Bellerína
22 godziny temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.