Sensacyjny pomysł w MLS. Chcą sprowadzić Messiego!

3 miesiące temu Sensacyjny pomysł w MLS. Chcą sprowadzić Messiego!

Lionel Messi znalazł się na celowniku Amerykanów.

Od 2020 roku w Major League Soccer pojawi się nowa siła. Inter Miami, zarządzany przez Davida Beckhama, zamierza rozpocząć swoją przygodę w najlepszej amerykańskiej lidze piłkarskiej z „wysokiego C”, ponieważ powoli planuje wielką transakcję, która uświetni start klubu. Według informacji podawanych przez „Daily Mail”, na Florydzie pojawił się poważny pomysł na sięgnięcie po Lionela Messiego.

Beckham dobrze zna się z Argentyńczykiem i może wykorzystać ten fakt przy przeprowadzaniu operacji. Transakcja będzie skomplikowana, ale okazuje się, że wcale nie niemożliwa do wykonania. Konkretne rozmowy jeszcze się nie rozpoczęły, ale nowopowstały klub ma już wstępny plan, jak może sprowadzić Messiego za ocean.

Obecna umowa żywej legendy Barcelony obowiązuje do połowy 2021 roku, co nieco ułatwia sprawę podczas przyszłych negocjacji. W 2020 roku napastnik będzie miał na karku 33 lata, czyli najprawdopodobniej wciąż będzie jeszcze w wysokiej formie. Samo przekonanie Messiego do przeprowadzki będzie kosztowne, ale „Becks” nie obawia się wydatków i jest gotowy przedstawić naprawdę wielką ofertę.

Brytyjscy dziennikarze skontaktowali się z osobami będącymi blisko ekipy z Miami i udało im się ustalić, że na ten moment cała sprawa opiera się bardziej na samych pomysłach, niż na konkretnych działaniach. Wprowadzenie nowej organizacji do MLS nie jest łatwą sprawą, dlatego Beckham i spółka chcą zająć się wszystkim po kolei. Na ten moment ustalana jest kwestia stadionu dla drużyny, a dopiero później klub zacznie poważnie myśleć na temat budowy składu.

Sam Messi myślał o zakończeniu kariery w Barcelonie, lecz jest otwarty na wysłuchanie propozycji. Jedną z możliwości był powrót do ojczyzny, lecz zawodnik obawia się, że tam wszechobecna presja źle wpływałaby na jego rodzinę. Jeśli pojawiłaby się ciekawa oferta z Miami, sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej. W mieście znajduje się spora populacja Latynosów, a nawet Zlatan Ibrahimović wspominał w jednym z wywiadów, że życie w USA jest o wiele prostsze pod tym względem, że można cieszyć się o wiele większą prywatnością.

„Daily Mail” dodaje, że temat transferu Messiego pojawił się w momencie, w którym obserwatorzy MLS coraz głośniej spekulują o tym, że amerykańskie ekipy będą mogły wkrótce sprowadzać gwiazdy europejskiej piłki u szczytu ich karier. Jak na razie do ligi przylega łatka rozgrywek, w których największe gwiazdy mogą cieszyć się grą niedługo przez zawieszeniem butów na kołku.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Lionel Andrés Messi Inter Miami FC Barcelona Argentyna Hiszpania Stany Zjednoczone
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.