Florentino Pérez zdradza kulisy transferu Ronaldo

3 miesiące temu Florentino Pérez zdradza kulisy transferu Ronaldo

Prezydent Realu Madryt, Florentino Pérez, zdradził na spotkaniu z kibicami „Królewskich” kulisy odejścia Cristiano Ronaldo do Juventusu.

Reprezentant Portugalii dawał już w trakcie minionego sezonu wyraźnie do zrozumienia, że przejawia chęć do opuszczenia szeregów Realu Madryt i spróbowania swoich sił w nowym otoczeniu.

Z tego faktu postanowili skorzystać przedstawiciele Juventusu, którzy po konkretnych negocjacjach przekonali doświadczonego zawodnika do zaakceptowania przedstawionej mu oferty.

Właściciele „Królewskich” również nie zamierzali za wszelką cenę zatrzymywać w swoim zespole 33-latka i zgodzili się go sprzedać za 100 milionów euro (po aktywacji bonusów ta suma może wzrosnąć do około 120 milionów euro), mimo że w zawartym kontrakcie miał zapisaną kwotę wykupu opiewającą na miliard euro.

Wielu fanów „Królewskich” długo nie potrafiło pogodzić się z faktem, że Cristiano Ronaldo nie będzie już reprezentował barw ich drużyny i wykorzystało spotkanie z Florentino Pérezem do wyjaśnienia kwestii odejścia Portugalczyka.

- Klauzule zapisywane przez Real Madryt mają odstraszać potencjalnych kupców. W przypadku Cristiano doszliśmy jednak do porozumienia. Jego wartość zaczęła spadać i nikt nie dałby za niego więcej niż 100 milionów euro - przyznał Hiszpan.

- Wierzymy, że to, co się stało jest najlepsze dla obu stron. Ronaldo został najdrożej sprzedanym piłkarzem w tym roku. Poza tym przed nami nikt nie wydawał więcej niż 100 milionów euro. Trzeba też pamiętać, że Cristiano chciał odejść ze względów osobistych i nikt nie przedstawił nam lepszej oferty od Juventusu. Teraz nie możemy zrobić nic innego, jak tylko podziękować mu za wszystko. On jest najlepszy po Alfredo Di Stefano i tutaj zawsze będzie jego dom - dodał prezydent Realu Madryt.

Reprezentant Portugalii strzelił w trwającym sezonie dwie bramki oraz zanotował jedną asystę w pięciu rozegranych meczach dla ekipy z Turynu.



ŹRÓDŁO
OK Dario
TAGI: Florentino Pérez Real Madryt CF Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Hiszpania Juventus FC Włochy Portugalia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.