OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Oscara Tabáreza

3 miesiące temu OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Oscara Tabáreza

Oscar Tabárez pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Urugwaju.

Doświadczony szkoleniowiec przedłużył swój kontrakt z Urugwajską Federacją Piłkarską (AUF) do zakończenia Mistrzostw Świata w 2022 roku.

71-letni trener po zakończeniu tegorocznego mundialu musiał tymczasowo pożegnać się z kadrą narodową. Był to naturalnie efekt olbrzymiego zamieszania panującego w krajowym związku, który został wywołany niespodziewaną dymisją Wilmara Valdeza ze stanowiska prezydenta federacji.

Działacz ustalił większość szczegółów dotyczących nowej umowy z Oscarem Tabárezem, ale nie zdążył jej z nim podpisać. Z tego też powodu reprezentację Urugwaju w ostatnim meczu towarzyskim przeciwko Meksykowi (4:1) poprowadził Fabian Coito, który na co dzień odpowiada za wyniki osiągane przez drużynę narodową do lat 20.

Od tego spotkania minęło już trochę czasu, ale dopiero teraz doświadczony szkoleniowiec mógł przedłużyć swój kontrakt z Urugwajską Federacją Piłkarską, nad którą tymczasową kontrolę sprawuje FIFA.

Przypominamy, że Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej powołała do życia Komitet Nowelizacyjny, który prowadzi bieżące sprawy związku oraz pracuje nad dostosowaniem statutu AUF do regulacji FIFA i CONMEBOL, aby móc następnie bez przeszkód wyłonić nowego prezydenta, co ma nastąpić dopiero 28 lutego 2019 roku.

Oscar Tabárez jest związany z kadrą Urugwaju od 2006 roku. Od tego czasu prowadzona przez niego reprezentacja wygrała Copa América w 2011 roku oraz trzykrotnie zagrała na Mistrzostwach Świata (2010, 2014 i 2018).TAGI: Oficjalnie Oscar Tabárez Urugwaj Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.