Wyjątkowy występ Jorginho. Przeszedł do historii Premier League

3 miesiące temu Wyjątkowy występ Jorginho. Przeszedł do historii Premier League
fot. Chelsea FC

Jorginho pobił rekord Premier League pod względem liczby wykonanych podań w meczu.

Spotkanie z West Hamem z pewnością będzie jednym z tych, o których Chelsea będzie chciała jak najszybciej zapomnieć. Efekt zmiany menedżera podziałał na „The Blues” wyjątkowo dobrze i pod wodzą Maurizio Sarriego drużyna nadal jest niepokonana. Passę zwycięstw przerwała jednak wspomniana potyczka z „Młotami”, która zakończyła się bezbramkowym remisem.

Mimo wszystko mecz dobrze powinien wspominać Jorginho, choć tylko pod względem indywidualnym. Chelsea zyskała w spotkaniu sporą przewagę w posiadaniu piłki (72 procent czasu przy futbolówce), a zawodnicy wymienili między sobą wiele podań, jak na „Sarrismo” lub, w zangielszczonej wersji, „Sarri-ball” przystało.

Prawdziwym liderem pod tym względem był Brazylijczyk z włoskim paszportem. Zgodnie z danymi zebranymi przez serwis „Opta” Jorginho podjął w tym spotkaniu łącznie 180 prób podania. Jest to rekord Premier League odkąd taka statystyka jest gromadzona, czyli od sezonu 2003/2004.

Przyglądając się bliżej występowi byłego pomocnika Napoli, 162 podania trafiły do adresata. To daje skuteczność podań na poziomie 90 procent. Warto też podkreślić, iż zdecydowana więcej zagrać miała charakter ofensywny, o czym świadczyć może fakt, iż 134 podania zostały wykonane na połowie przeciwnika, a łącznie 124 to zagrania do przodu.

Jorginho przez długi czas był na celowniku Pepa Guardioli i Manchesteru City. Po długich negocjacjach nie udało się jednak dojść do porozumienia, ponieważ w ostatniej chwili z większą ofertą zgłosiła się Chelsea, która sprowadziła gracza w pakiecie z Sarrim. Wartość transferu 26-latka miała wynieść 57 milionów euro plus osiem milionów w formie bonusów.ŹRÓDŁO
Opta
TAGI: Jorginho Jorge Luiz Frello Filho Chelsea FC West Ham United FC Włochy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.