Mourinho po odpadnięciu z Pucharu Ligi

3 miesiące temu Mourinho po odpadnięciu z Pucharu Ligi
fot. FotoPyk

Manchester United niespodziewanie odpadł z Carabao Cup, czyli Pucharu Ligi, po porażce w konkursie rzutów karnych z Derby County.

Po meczu wypowiedział się menadżer gospodarzy, Jose Mourinho. Przede wszystkim odniósł się on do przedmeczowych informacji, jakoby Paul Pogba został odsunięty od opaski kapitańskiej za poddawanie pod wątpliwość jego decyzji. Portugalczyk, bez wdawania się w szczegóły, potwierdził, że Francuz już nie jest wicekapitanem zespołu.

- Znowu powiem podobne słowa, jak po meczu z Wolves. Znowu tracimy gola. Nie sądzę, że przy tym wolnym był faul, ale trzeba przyznać, że strzał okazał się fantastyczny. Oczywiście od razu zareagowaliśmy, zaczęliśmy kreować sytuacje. Wtedy jednak dostaliśmy czerwoną kartkę. Potem nawet z jednym piłkarzem mniej wyrównaliśmy. Konkurs karnych jest jednak loterią. 

- Po szóstym, siódmym karnym wiedziałem, że będziemy mieli problem. Z Jonesem, z Erikiem wiedziałem, że będziemy mieli problem, bo oni nie są dobrymi wykonawcami karnych - dodał. To właśnie Phil Jones okazał się jedynym piłkarzem, który nie wykorzystał jedenastki w przegranym 7-8 przez United konkursie.

- Pytaniem jest, dlaczego potrzebujemy wyrównania rywali do reakcji? Dlatego teraz pójdę do szatni smutny, ale spokojny z pytaniem, dlaczego tej determinacji w pewnych momentach brakuje.

- Oczywiście graliśmy przeciwko dobremu zespołowi z dobrymi młodymi zawodnikami, z szybkością i intensywnością; który chciał naciskać, walczył o każdą piłkę. Musimy to szanować taką mentalność. Nie przegraliśmy meczu, co jest dla nas ważne, a karne to zawsze loteria.


ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Manchester United FC Jose Mourinho Anglia Portugalia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.