MEDIA: Barcelona dmucha na zimne. Wyznaczyła potencjalnego następcę Valverde

4 miesiące temu
MEDIA: Barcelona dmucha na zimne. Wyznaczyła potencjalnego następcę Valverde
fot. Paweł Machitko

Przedstawiciele Barcelony zamierzają zabezpieczyć się na przyszłość i już teraz mają na oku potencjalnego następcę Ernesto Valverde. Taką informację przekazali dziennikarze w programie „El Chringuito”.

„Duma Katalonii” nie prezentuje się najlepiej na starcie obecnych rozgrywek i już od trzech spotkań nie potrafi odnieść zwycięstwa w rodzimych rozgrywkach.

Obniżka formy ekipy z Camp Nou na tym etapie sezonu może okazać się opłakana w skutkach dla Ernesto Valverde, ponieważ w mediach zaczęły się już pojawiać informacje mówiące o ty, że nie może on być pewny utrzymania posady szkoleniowca Barcelony, jeżeli w nadchodzących meczach przeciwko Tottenhamowi, Valencii, Sevilli, Interowi oraz Realowi Madryt zespół nie zacznie lepiej punktować.

Zdaniem dziennikarzy występujących w programie „El Chringuito”, przedstawiciele klubu zamierzają zabezpieczyć się na taką ewentualność i mieli już nawet wyznaczyć potencjalnego następcę Hiszpana. W ich opinii największe szanse na przejęcie „Dumy Katalonii” ma dość niespodziewanie Thierry Henry. Ponoć wielkim zwolennikiem zatrudnienia Francuza jest jego rodak - Eric Abidal, który pełni w drużynie funkcję dyrektora sportowego.

41-latek nie pracował do tej pory samodzielnie na stanowisku szkoleniowca jakiegokolwiek zespołu i może się jedynie pochwalić pełnieniem funkcji asystenta Roberto Martíneza w reprezentacji Belgii.

Mimo niewielkiego doświadczenia cieszy się on dużą popularność w kręgach administracyjnych Barcelony. Wpływ na ten stan rzeczy ma naturalnie fakt, że w latach 2007-2010 występował on w „Dumie Katalonii” i sięgnął z nią między innymi dwukrotnie po mistrzostwo Hiszpanii oraz po razie po Ligę Mistrzów czy Klubowe Mistrzostwo Świata.ŹRÓDŁO
El Chringuito
TAGI: FC Barcelona Thierry Henry Ernesto Valverde Hiszpania Francja Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.