Juventus poluje na dwie wschodzące gwiazdy

4 miesiące temu
Juventus poluje na dwie wschodzące gwiazdy

Skauci mistrza Włoch przyglądają się sytuacji dwóch młodych zawodników.

Latem drużyna Massimiliano Allegrego została wzmocniona przez graczy obytych na europejskich arenach. Sztandarowym projektem działaczy Juventusu było pozyskanie Cristiano Ronaldo. Poza Portugalczykiem do włoskiego zespołu dołączyli między innymi Leonardo Bonucci oraz Emre Can.

Owe transfery zostały wykonane nie tyle z myślą o wydłużeniu dominacji na krajowym podwórku, ile włączeniu się do walki o triumf w Lidze Mistrzów. Władze nie zapominają jednak o przyszłości.

Według włoskich mediów skauci Juventusu przyglądają się dwóm piłkarzom młodego pokolenia, którzy mogą za kilka lat decydować o sile włoskiego klubu. Na celowniku „Starej Damy” znaleźli się bowiem Jadon Sancho i Phil Foden.

Pierwszy z wymienionych piłkarzy od początku tego sezonu imponuje dobrą formą, co przełożyło się na uznanie trenera Borussii Dortmund, Luciena Favre'a, który odważnie na niego stawia.

18-latek rozegrał w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach dziewięć spotkań. W tym czasie zdobył dwa gole. Misja jego pozyskanie nie będzie należeć do najłatwiejszych, ponieważ kilka dni temu Sancho parafował z BVB nowy kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku. Umowa zawiera opcję jej przedłużenie o kolejne dwa lata.

Drugi z piłkarzy to środkowy pomocnik, który jest związany z Manchesterem City. Tam jednak nie ma na razie szans na regularne występy, co może być z kolei przyczyną chęci zmiany barw.

Foden wystąpił w tym sezonie w pięciu meczach, co dało łącznie zaledwie 196 minut spędzonych na murawie. Na jego dorobek złożył się jeden gol i dwie asysty.
ŹRÓDŁO
Tuttosport
TAGI: Philip Walter Foden Jadon Malik Sancho Anglia Manchester City FC Borussia Dortmund Niemcy Juventus FC Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.