OFICJALNIE: Wisła Płock zmienia trenera. Niecodzienne oświadczenie dyrektora sportowego

4 miesiące temu
OFICJALNIE: Wisła Płock zmienia trenera. Niecodzienne oświadczenie dyrektora sportowego

Dariusz Dźwigała nie jest już odpowiedzialny za wyniki Wisły Płock.

Klub z województwa mazowieckiego poinformował, że umowa 49-letniego szkoleniowca została rozwiązana za porozumieniem stron. Bezpośrednio to efekt sobotniej porażki Wisły z Pogonią Szczecin 0:4.

W sumie Dźwigała prowadził ekipę z Płocka w 12 spotkaniach. Trzy z nich Wisła wygrała, cztery zremisowała i pięć przegrała. Aktualnie z dorobkiem 10 punktów zajmuje ona trzynaste miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Obowiązki pierwszego trenera płocczan tymczasowo przejął dotychczasowy asystent Dźwigały, Kamil Zieleźnik. Nowy szkoleniowiec ma zostać zatrudniony w najbliższych dniach.

- To jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką przyszło nam podjąć. W czasie 76. miesięcy mojego prezesowania Wiśle, z zespołem pracowało tylko trzech trenerów, ale dopiero pierwszy odchodzi w trakcie sezonu. Kierując się zawsze wyłącznie dobrem klubu, uznaliśmy, że, po ponad 1/3 już sezonu zasadniczego, zarówno wyniki, jak i gra zespołu, są niezadowalające, a i perspektywa jest nienajlepsza. Jest mi strasznie przykro, bo Dariusza Dźwigałę szanuję jako człowieka i szkoleniowca, ale biorąc pełną odpowiedzialność za klub, postanowiliśmy podjąć w tym momencie takie właśnie niepopularne i drastyczne działanie - powiedział prezes Wisły, Jacek Kruszewski.

„Piłka nożna codziennie stawia nas przed różnymi decyzjami... i tymi też mało przyjemnymi. Trenerowi Dźwigale dziękuję za ten wspólny okres. Jeśli z nowym trenerem nie zrobimy progresu, położę swoją głowę” - napisał z kolei na Twitterze dyrektor sportowy klubu z Płocka, Łukasz Masłowski.

To druga zmiana trenera w tym sezonie Ekstraklasy. Wcześniej pracę w Legii Warszawa stracił Dean Klafurić, którego następcą został Ricardo Sá Pinto.ŹRÓDŁO
Wisła Płock
TAGI: Oficjalnie Polska Wisła Płock Trenerzy Dariusz Dźwigała Kamil Zieleźnik
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.