OFICJALNIE: Trzecia zmiana trenera w tym sezonie Ekstraklasy

2 miesiące temu OFICJALNIE: Trzecia zmiana trenera w tym sezonie Ekstraklasy

Właśnie doszło do trzeciej roszady wśród trenerów w Ekstraklasie.

Dariusz Dudek nie jest już odpowiedzialny za wyniki Zagłębia Sosnowiec. Jak poinformował beniaminek Ekstraklasy, 43-latek zrezygnował z pełnionej funkcji.

- Trener Dariusz Dudek w zaistniałej sytuacji sportowej sam podjął decyzję o rezygnacji. Po długich rozmowach trwających od sobotniej nocy po meczu z Lechią, aż do poniedziałkowego popołudnia, nie miałem pełnego przekonania, żeby nakłaniać trenera Dudka do zmiany stanowiska. Rozstaliśmy się tak naprawdę w smutnej atmosferze, bez przeświadczenia, że na pewno zrobiliśmy dobrze, albo źle - powiedział prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski.

Dudek był szkoleniowcem ekipy z Sosnowca od zeszłego roku. Po niezbyt dobrym początku w I lidze kilka miesięcy temu wywalczył z nią awans na najwyższy rodzimy szczebel. Na nim sosnowiczanom wiedzie się kiepsko. W 11 dotychczasowych spotkaniach sięgnęli oni po jedno zwycięstwo (w sierpniu z Pogonią Szczecin 3:0). W tym momencie Zagłębie z zaledwie siedmioma punktami na koncie zajmuje piętnaste miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Nazwisko nowego szkoleniowca sosnowiczan poznamy w tym tygodniu.

To trzecia zmiana na stanowisku trenera w tym sezonie Ekstraklasy. Wcześniej doszło do nich w Legii Warszawa (Ricardo Sá Pinto za Deana Klafuricia) oraz w Wiśle Płock, gdzie kilkadziesiąt godzin temu pracę stracił Dariusz Dźwigała.ŹRÓDŁO
Zagłębie Sosnowiec
TAGI: Oficjalnie Polska Trenerzy Dariusz Dudek Zagłębie Sosnowiec
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.