Nowa posada Wengera? Nie powie „nie”

2 miesiące temu Nowa posada Wengera? Nie powie „nie”
fot. Arsenal FC

Arsène Wenger jest bardzo łakomym kąskiem dla czołowych europejskich klubów.

Francuski szkoleniowiec pozostaje bezrobotny po tym, jak rozstał się z Arsenalem. Od tamtej pory był on łączony z wieloma zespołami, ale do tej pory z żadnym nie podpisał kontraktu. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami RMC Sport 68-latek wcale nie musi wracać na stanowisko trenera i wciąż możliwe jest to, że obejmie nieco inną funkcję w Paris Saint-Germain.

Ekipa z Paryża prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, z 12 dotychczasowych meczów wygrała 11. Thomas Tuchel znalazł wspólny język z zawodnikami i widać tego efekty.

Dobre wyniki zakryły nieco nienajlepsze w wykonaniu PSG okno transferowe, ale zdaniem RMC wciąż jest odczuwalne napięcie między Tuchelem a dyrektorem sportowym francuskiego klubu, Antero Henrique, co oznacza, że Portugalczyk w zasadzie w każdej chwili może pożegnać się z zespołem.

Trafić do mistrza Francji cały czas może z kolei Wenger (takie informacje pojawiały się już wcześniej). Krok ten nie jest w stu procentach przesądzony, ale taki pomysł ma w Paryżu wielu zwolenników. Zdaniem francuskich dziennikarzy z optymizmem na nawiązanie współpracy z PSG patrzy również 68-latek, który wśród najbliższych sobie osób nie ukrywa, że nie powiedziałby „nie” klubowi z Parc des Princes.

Wenger w stolicy Francji niekoniecznie miałby jednak zostać dyrektorem sportowym. Bardziej chodziłoby o to, by w pionie sportowym był tuż pod Nasserem Al-Khelaifim. Oczywiście nawet wtedy Henrique prawdopodobnie opuściłby obecną posadę.ŹRÓDŁO
RMC Sport
TAGI: Francja Paris Saint-Germain FC Arsène Wenger
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.