OFICJALNIE: Nowy trener Wisły Płock

2 miesiące temu OFICJALNIE: Nowy trener Wisły Płock
fot. FotoPyk

Wisła Płock znalazła następcę Dariusza Dźwigały.

Do Polski wraca Kibu Vicuña, który tym samym zadebiutuje w Ekstraklasie jako pierwszy szkoleniowiec. Wcześniej Hiszpan był jedynie asystentem Jana Urbana w Legii Warszawa, Zagłębiu Lubin, Lechu Poznań i Śląsku Wrocław. W czerwcu wyjechał na Litwę, gdzie prowadził FK Trakai.

Klub z Troków spisywał się lepiej niż się spodziewano. Vicuña zostawił go na czwartej lokacie w tabeli ligi litewskiej. Dodatkowo w kwalifikacjach Ligi Europy drużyna Hiszpana wyeliminowała Cefn Druids z Walii, Irtysz Pawłodar z Kazachstanu, a przegrała dopiero, i to zaledwie 1-2 w dwumeczu, z faworyzowanym Partizanem Belgrad, który z kolei w play-offach o fazę grupową musiał uznać wyższość Beşiktaşu.

46-letni Bask przejmuje Wisłę na 13. pozycji w Ekstraklasie z sześcioma punktami straty do górnej połówki tabeli. Zadebiutuje w niedzielę 21 października meczem z Zagłębiem w Lubinie, w sobotę 27 października czeka go pierwszy mecz w roli gospodarza - z Piastem Gliwice.

Vicuña podpisał z płocczanami umowę do 30 czerwca 2019 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Jego asystentem pozostanie pracujący z nim już w Trokach Tomasz Tchórz. W sztabie znajdą się też asystent Kamil Zieleźnik, analityk Andrzej Wyroba, trenerzy przygotowania fizycznego Leszek Dyja i Marcin Popieluch, trener bramkarzy Andrzej Krzyształowicz, kierownik drużyny Piotr Soczewka oraz fizjoterapeuci Paweł Nowacki i Marcin Kowalski.


ŹRÓDŁO
Wisła Płock
TAGI: Oficjalnie José Antonio Vicuña Ochandorena Wisła Płock Polska Hiszpania Trenerzy
Zobacz również
Koniec roku dla Kondogbii
8 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.