OFICJALNIE: Aston Villa wybrała menadżera. Legenda asystentem!

4 miesiące temu
OFICJALNIE: Aston Villa wybrała menadżera. Legenda asystentem!
fot. Aston Villa FC

Aston Villa zdecydowała, że następcą Steve'a Bruce'a będzie Dean Smith.

47-letni Smith jest byłym piłkarzem niższych lig angielskich. Karierę menadżera rozpoczął w 2011 roku w Walsall (wcześniej pracując tam jako asystent i dyrektor akademii), potem od 2015 roku prowadził Brentford.

Asystentem Smitha został John Terry, a stanowisko dyrektora sportowego przejmuje Jesus Garcia Pitarcha.

Jak podkreślono w komunikacie, Smith kibicuje AV od dziecka, w dodatku preferuje atrakcyjny futbol. - Te trzy zatrudnienia reprezentują początek nowej ery w historii Aston Villi. Dean ma jasną i przynoszącą sukcesy filozofię, doskonale też rozumie warunki w Aston Villa Football Club. Poza tym ma dużą wiedzę na temat Championship - powiedział dyrektor wykonawczy AV, Christian Purslow.

Terry tym samym rozpoczyna karierę trenerską, na razie jako asystent. Kilka dni temu legendarny zawodnik Chelsea zdecydował się pożegnać z boiskiem, od zakończenia poprzedniego sezonu, gdy rozstał się z AV, zdobywał niezbędne kwalifikacje, a teraz umiejętności postara się przekuć na praktykę.

Bruce zostawił Aston Villę na 15. miejscu w tabeli Championship, chociaż po letnich wzmocnieniach celem jest awans do Premier League. Po 12 kolejkach strata wciąż wydaje się niewielka, bo wynosi dziesięć punktów do liderującego Sheffield United, a cztery oczka do miejsca gwarantującego udział w play-offach.

Spekulowano, że AV może objąć Thierry Henry lub Rui Faria. Pierwszy został przy kadrze Belgii i jest teraz łączony z posadą w AS Monaco, natomiast drugi zdecydowanie odpowiedział, że dobrze czuje się na urlopie od piłki.


ŹRÓDŁO
Aston Villa
TAGI: Oficjalnie Dean Smith Aston Villa FC Trenerzy Anglia John Terry
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.