Poważny kandydat na nowego obrońcę Tottenhamu. Chce go też Manchester United

4 miesiące temu
Poważny kandydat na nowego obrońcę Tottenhamu. Chce go też Manchester United

Tottenham i Manchester United mogą stoczyć bój o podpis defensora.

Toby Alderweireld nadal nie podjął decyzji odnośnie swojej przyszłości. Jego umowa z Tottenhamem obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku, a sam zawodnik nie kwapi się, aby ją przedłużyć.

Jeżeli działaczom „Kogutów” nie uda się przekonać Belga do parafowania nowego kontraktu, wówczas w następnym letnie transferowym będzie do wzięcia za jedyne 25 milionów euro. Tak bowiem stanowi klauzula wpisana w dokument.

Już w lipcu chęć pozyskania 29-latka przejawiał José Mourinho. Portugalczyk nie był jednak w stanie sprostać wymaganiom finansowym Tottenhamu, dlatego transfer się nie powiódł. Nie można jednak wykluczyć, że sprawa wróci za niecałe dwanaście miesięcy.

Manchester United nie zamierza jednak siedzieć i czekać na rozwój zdarzeń. Na potwierdzenie można nadmienić, że w orbicie jego zainteresowań znalazł się Nikola Milenković. O pozyskanie Serba zabiega także wspomniany Tottenham, który chce się zabezpieczyć się na wypadek ewentualnych przenosin Alderweirelda na Old Trafford.

Utalentowany defensor w lipcu minionego roku zamienił Partizan na Fiorentinę. Od tego czasu stał się jedną z czołowych postaci swojego zespołu, co z kolei przykuło uwagę potencjalnych nabywców. Chęć jego pozyskania przejawiało już wcześniej Atlético Madryt.

21-latek rozegrał w tym sezonie osiem ligowych spotkań. Na jego dorobek złożyły się dwa gole. Obecna umowa wiąże go z klubem zlokalizowanym we Florencji do 30 czerwca 2022 roku.
ŹRÓDŁO
Mirror
TAGI: Nikola Milenković ACF Fiorentina Manchester United FC Tottenham Hotspur FC Anglia Serbia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.