Hitowy transfer Nakoulmy?!

8 miesięcy temu
Hitowy transfer Nakoulmy?!
fot. FotoPyk

Préjuce Nakoulma ma szansę zakończyć w najbliższym czasie poszukiwania nowego pracodawcy.

Przypomnijmy, iż reprezentant Burkina Faso pozostaje wolnym zawodnikiem od sierpnia, kiedy to rozstał się z francuskim FC Nantes. 31-latek w poprzednim sezonie rozegrał 18 spotkań na poziomie Ligue 1, w których trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Tuż po rozstaniu z ekipą popularnych „Kanarków” wydawało się, iż były zawodnik Górnika Zabrze zdecyduje się powrócić do ligi tureckiej, w której święcił niegdyś sukcesy, grając dla Mersin İdman Yurdu oraz Kayserisporu. Transfer nad Bosfor nie doszedł jednak do skutku, przez co Afrykanin do dziś nie został zakontraktowany przez żadną z drużyn.

Tymczasem pomocną dłoń pragnie wyciągnąć w jego kierunku były szkoleniowiec Nakoulmy z pobytu w Nantes, Sérgio Conceição. Portugalczyk dobrze pamięta występy zawodnika we Francji, dlatego chętnie ponownie ujrzałby go w barwach prowadzonego przez siebie zespołu, którym w tym wypadku jest słynne FC Porto.

Mistrzowie Portugalii borykają się ostatnimi czasy ze sporymi problemami w linii ataku, bowiem kontuzji kolana doznał ich czołowy strzelec, Vincent Aboubakar. Sprowadzenie Nakoulmy mogłoby więc podnieść możliwość rotacji przez Conceição w tej formacji.

Co ciekawe, Nakoulma z przenosinami do Porto był łączony jeszcze w trakcie występów w polskiej Ekstraklasie. Latem 2013 roku Marek Jóźwiak na antenie „Orange Sport” poinformował, iż transfer zawodnika do Portugalii jest wielce prawdopodobny.


ŹRÓDŁO
Abola
TAGI: Nguimbe Préjuce Nakoulma Burkina Faso FC Nantes Francja FC Porto Portugalia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.