Kondogbia wyjaśnił, dlaczego zmienił reprezentację

3 miesiące temu
Kondogbia wyjaśnił, dlaczego zmienił reprezentację

Geoffrey Kondogbia wypowiedział się na temat gry w barwach Republiki Środkowoafrykańskiej.

Pomocnik Valencii zdecydował się na zmianę reprezentacji jakiś czas temu. Debiut mającego na koncie pięć występów w koszulce francuskiej kadry zawodnika w barwach Republiki Środkowoafrykańskiej opóźniły problemy zdrowotne, ale w końcu stał się on faktem. W piątek Kondogbia był kapitanem nowej drużyny w meczu eliminacji Pucharu Narodów Afryki z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Niestety dla niego przegrała ona aż 0:4.

- To spotkanie wywołało we mnie wielką dumę. Miałem w głowie bardzo dużo myśli. W końcu wróciłem do miejsca, w którym dorastali moi rodzice.

- Nigdy nie rozmawiałem na temat tej sprawy. Ludzie nie wiedzą, że ja od zawsze chciałem grać dla Republiki Środkowoafrykańskiej. To było moje marzenie. Nieco inaczej patrzyli na to moi krewni i przyjaciele. Nie godzili się z tym, ponieważ uważali, że mojej karierze pomogą występy dla Francji. Odsunąłem więc na bok moje marzenie, tłumacząc sobie, że to faktycznie wyjdzie mi na dobre.

- Zawsze chciałem grać dla tej drużyny i uważałem, że to jej będę zdecydowanie bardziej pomocny.

- Myślę, że mamy szansę wywalczyć awans na PNA. Wiem oczywiście, że to będzie trudne. Naszymi rywalami są świetne zespoły, ale postaramy się wyeliminować błędy, które popełniamy - przyznał 25-latek.

Republika Środkowoafrykańska z dorobkiem trzech punktów zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli eliminacyjnej grupy H. Oprócz WKS rywalizuje w niej z Gwineą oraz Rwandą.ŹRÓDŁO
Afriquefoot.rfi.fr
TAGI: Geoffrey Kondogbia Hiszpania Francja Valencia CF Republika Środkowoafrykańska
Zobacz również
Malcom na wylocie z Barcelony
8 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.