Transferowy priorytet Juventusu. Czeka nas zacięta rywalizacja

3 miesiące temu
Transferowy priorytet Juventusu. Czeka nas zacięta rywalizacja

FC Barcelona oraz Paris Saint-Germain będą miały kolejnego konkurenta w walce o Matthijsa de Ligta.

Wychowanek Ajaksu Amsterdam ma dopiero 19 lat, a już teraz regularnie występuje w swoim zespole oraz reprezentacji. Tego lata było o nim głośno ze względu na zainteresowanie kilku europejskich ekip, ale koniec końców „de Godenzonen” postawili na swoim i zatrzymali gracza na kolejny sezon. Amsterdamczycy nie chcą się osłabiać sprzedając hurtowo największe gwiazdy, lecz niewykluczone, iż w najbliższych miesiącach przyjdzie pora na wielki transfer Holendra.

Jeszcze niedawno hiszpańskie media informowały, że FC Barcelona uczyniła z de Ligta swój priorytet transferowy, lecz najnowsze doniesienia sugerują, iż sprawa wcale nie będzie należała do najłatwiejszych. Teraz „Blaugrana” nie tylko musi walczyć o to, by przekonać sam Ajax, lecz musi pokonać też konkurencję. Według wczorajszych doniesień „Mundo Deportivo” do wyścigu dołączyło PSG, a teraz po gracza zgłasza się Juventus.

Według dziennika „Tuttosport” również mistrzowie Włoch widzą w defensorze przyszłość swojego zespołu i zamierzają go sprowadzić po sezonie. Także w przypadku „Bianconerich” stoper ma być priorytetem transferowym.

Linia defensywy „Starej Damy” wciąż utrzymuje wysoki poziom, ale klub zdaje sobie sprawę, że przydałoby się jej odświeżenie. O nowym obliczu obrony miał stanowić Mattia Caldara, który od dłuższego czasu zbierał doświadczenie w Atalancie, by być w pełni przygotowanym na grę dla „Juve”, lecz nagła sytuacja sprawiła, że wymieniono go na 31-letnie Bonucciego. Wśród podstawowych stoperów turyńczyków jedynie Daniele Rugani nie przekroczył 30. roku życia (ma 24 lata).

Dla Juventusu oznacza to tyle, że trzeba powoli rozpocząć wymianę pokoleniową, a pomóc w tym ma właśnie de Ligt. Działacze z Allianz Stadium muszą liczyć się z wydatkiem około 50 milionów euro.ŹRÓDŁO
Tuttosport
TAGI: Matthijs de Ligt Juventus FC Ajax Amsterdam FC Barcelona Paris Saint-Germain FC Francja Hiszpania Holandia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.