Ranieri rozważa powrót na ławkę. Ciekawy kierunek!

3 miesiące temu
Ranieri rozważa powrót na ławkę. Ciekawy kierunek!
fot. FotoPyk

Claudio Ranieri wkrótce może ponownie spróbować swoich sił w roli selekcjonera.

Włoch bardzo uważnie podchodzi do wyboru swojego nowego pracodawcy. Po rozstaniu z Leicester City i dłuższej przerwie na odpoczynek zdecydował się objąć posadę trenera Nantes, ale strony rozstały się po sezonie. W ostatnich tygodniach pojawił się temat Girondins Bordeaux, które zwolniło Gusa Poyeta, lecz szkoleniowiec nie porozumiał się klubem. Teraz może podjąć się po raz kolejny prowadzenia reprezentacji.

Według informacji dochodzących z Meksyku, Ranieri jest jednym z kandydatów do poprowadzenia tamtejszej drużyny narodowej. Za oceanem działacze przygotowują się do projektu „mundial 2022” i z racji ambitnych planów chcą zatrudnić odpowiedniego trenera. „Esto” twierdzi, że meksykańska federacja wysłała już swoją propozycję i aktualnie czeka na odpowiedź.

Ranieri poważnie rozważa propozycję, choć jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji o jej przyjęciu lub odrzuceniu. Najprawdopodobniej woli mieć on absolutną pewność projektu, zważywszy na to, iż już raz prowadził reprezentację, lecz bez sukcesów. W 2014 roku objął pieczę na drużyną Grecji, a przygoda zakończyła się dużym niepowodzeniem.

W roli selekcjonera 66-latek występował jedynie cztery razy, z czego tylko jeden mecz zakończył się remisem, pozostałe zaś porażkami. Grecka federacja szybko go przekreśliła, a później Ranieri narzekał, że nie miał w ogóle czasu na odbudowę drużyny ze względu na bardzo krótki czas treningu.

Biorąc pod uwagę tamte doświadczenia, szkoleniowiec może być sceptyczny wobec ponownego podjęcia się pracy z reprezentacją. Z drugiej jednak strony oferta Meksyku może być dla niego szansą ponowną próbę nowego wyzwania.ŹRÓDŁO
Esto
TAGI: Claudio Ranieri Trenerzy Włochy Meksyk
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.