OFICJALNIE: Kara dla Delewa wstrzymana

3 miesiące temu
OFICJALNIE: Kara dla Delewa wstrzymana

Pogoń Szczecin wydała komunikat w sprawie kary dla Spasa Delewa.

FIFA kilka dni temu nałożyła na zespół z województwa zachodniopomorskiego zakaz przeprowadzania transferów w trakcie dwóch najbliższych okien transferowych. Kara dotknęła także samego Delewa, który miał pauzować przez cztery najbliższe miesiące oraz wypłacić poprzedniemu pracodawcy odpowiednie odszkodowanie.

Sprawa została oddana przez Pogoń do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu w Lozannie. Ów organ wstrzymał wykonanie tej decyzji, o czym możemy dowiedzieć się z oficjalnego komunikatu.

Doręczonym dziś postanowieniem Trybunał Arbitrażowy w Lozannie wstrzymał wykonanie decyzji FIFA DRC w zakresie zakazania Spasowi Delevowi uczestnictwa w meczach piłkarskich przez okres 4 miesięcy.

Tym samym kara jest niewykonalna, a zawodnik może bez jakichkolwiek przeszkód uczestniczyć w rozgrywkach do czasu prawomocnego rozpoznania decyzji przez CAS” - czytamy.

Owa sytuacja to pokłosie kwestii spornych dotyczących umowy 29-latka z jego poprzednim klubem, Beroe Stara Zagora.

Delew rozwiązał umowę z tym zespołem w 2016 roku i na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do Szczecina, co zostało potwierdzone przez bułgarską federacja. FIFA uznała jednak, że w tej kwestii doszło do naruszenia przepisów, co przełożyło się na wspomnianą karę.

Podopieczni Kosty Runjaicia w najbliższej kolejce Ekstraklasy zmierzą na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Początek tego spotkania w piątek o godzinie 20:30.


ŹRÓDŁO
Pogoń Szczecin
TAGI: Oficjalnie Spas Delew Pogoń Szczecin Beroe Stara Zagora Polska Bułgaria
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.