Piłkarz łączony z United: „Trudno byłoby odmówić gigantowi”

3 miesiące temu
Piłkarz łączony z United: „Trudno byłoby odmówić gigantowi”

Manchester United w zimowym oknie będzie szukał wzmocnień skład. Jeden z piłkarzy łączonych z drużyną prowadzoną przez Jose Mourinho pozytywnie zapatruje się na taki ruch.

Harry Maguire udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się między innymi na temat ewentualnego transferu.

Akcje 25-latka w ostatnich miesiącach zdecydowanie wzrosły. Najpierw zaliczył dobry sezon w barwach Leicester City, by na Mistrzostwach Świata potwierdzić swoje nieprzeciętne umiejętności. Nie dziwi zatem fakt, że zgłosili się po niego brytyjscy krezusi.

Temat transferu obrońcy szczególnie mocno forsował Manchester United. „Czerwone Diabły” nie były jednak w stanie sprostać wymaganiom ekipy z King Power Stadium, który oczekiwała za swojego defensora 75 milionów funtów.

Ostatecznie Maguire pozostał w Leicester i związał się z tym klubem kontraktem, obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku. Przyznał jednak, że jeśli pojawi się satysfakcjonująca go oferta z jakiegoś mocniejszego zespołu, to chętnie się nad takową pochyli.

- Trudno byłoby odmówić jakiemuś gigantowi. Jestem ambitnym zawodnikiem i chce się rozwijać. Liczę, że będzie mi dane grać w Lidze Mistrzów. To moje marzenie.

- Obecnie chce skoncentrować się na swoich zadaniach oraz zobaczyć dokąd zmierza nasz projekt. To fantastyczne miejsce. Nie mogę zapominać, że to właśnie ten klub dał mi swego czasu szansę i uwierzył we mnie.

- Chcę przede wszystkim, co tydzień grać w Premier League oraz otrzymywać powołania do reprezentacji Anglii. Normalne jest jednak, że moim celem jest wygrywanie trofeów zarówno w klubie, jak i w drużynie narodowej — zakończył.

25-latek rozegrał w tym sezonie osiem ligowych spotkań. Na jego dorobek złożyły się dwa gole.


ŹRÓDŁO
BBC
TAGI: Harry Maguire Leicester City FC Anglia Manchester United FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.