Juventus na prowadzeniu. Drugie spotkanie w sprawie wschodzącej gwiazdy

3 miesiące temu
Juventus na prowadzeniu. Drugie spotkanie w sprawie wschodzącej gwiazdy

Juventus planuje kolejne spotkanie z Mino Raiolą w sprawie jednego z jego klientów.

Działacze z Turynu utrzymują ostatnimi czasy dobre relacje z Mino Raiolą i po raz kolejny zamierzają to wykorzystać. Włoch jest agentem jednego z najbardziej perspektywicznych obrońców młodego pokolenia - Matthijsa de Ligta. Stoper Ajaksu znajduje się na celowniku Barcelony i Paris Saint-Germain, ale to Juventus rozpoczął pierwszy konkretne działania w całej sprawie.

Ewentualny transfer jest planowany najwcześniej na przyszłe lato, ale „Bianconeri” chcą wykorzystać pozostały do końca sezonu czas na załatwienie jak najwięcej spraw, co ma ich przybliżyć do pokonania konkurencji. Mistrzowie Włoch zdają sobie sprawę, że przekonanie amsterdamczyków będzie trudne i będzie wymagało wyłożenia co najmniej 50 milionów euro, dlatego najpierw postanowiono zorientować się jak na przeprowadzkę zapatruje się sam piłkarz.

„Calcio Mercato” informuje, że w zeszłym tygodniu doszło do spotkania w Mediolanie, w którym uczestniczył Mino Raiola oraz dyrektor sportowy Juventusu, Fabio Paratici. Rozmowy z superagentem były wstępne i miały na celu położenie gruntu pod dalsze negocjacje. A te nastąpią już wkrótce.

Strony ustaliły termin kolejnego spotkania i zamierzają informować się na bieżąco o postępach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, „Stara Dama” zapewni sobie przewagę nad resztą stawki i zrealizuje swój plan odmłodzenia środka defensywy, który od lat stanowi o sile zespołu, lecz już tylko Daniele Rugani ma w nich mniej niż 30 lat.

Oprócz negocjacji w sprawie 19-latka, Juventus rozmawia z Raiolą na kilka innych tematów. Przede wszystkim są to kwestie przedłużenia umów Moise Keana oraz Blaise'a Matuidiego, ale w dalszej perspektywie może pojawić się również sprawa transferu Paula Pogby.ŹRÓDŁO
Calcio Mercato
TAGI: Matthijs de Ligt Juventus FC Ajax Amsterdam Holandia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.