Bonucci: Dlatego odrzuciłem oferty City i United

3 miesiące temu
Bonucci: Dlatego odrzuciłem oferty City i United
fot. FotoPyk

Leonardo Bonucci tłumaczy dlaczego nie zdecydował się na grę w Premier League.

Włoch od dawna uchodzi za jednego z najlepszych obrońców na świecie. Jego renoma nieco spadła po rocznej, niezbyt udanej przygodzie w Milanie, ale zawodnik wciąż wzbudzał zainteresowanie największych ekip. Nie od dziś wiadomo też, że gracz był łączony z przenosinami do Anglii, a szczególnie chętne na jego pozyskanie były drużyny z Manchesteru.

- Prawdę mówiąc, miałem możliwość, żeby grać zarówno dla Manchesteru City, jak i United - powiedział Bonucci w wywiadzie dla „The Telegraph”.

„Obywatele” poważnie zabiegali o stopera w 2016 roku. W mediach roiło się od spekulacji, a Anglicy wykładali naprawdę duże pieniądze, Juventus nie był jednak skory do negocjacji.

- W przypadku City, kiedy otrzymałem ofertę, kontaktowałem się z klubem, ale rozmawiałem też z Juventusem i zdecydowaliśmy, że lepiej będzie, jeśli zostanę w Turynie i dalej będę tam wygrywał.

Mimo tamtej decyzji zawodnik opuścił „Starą Damę” w nie najlepszych okolicznościach rok później, ale ze względu na chorego syna zdecydował się pozostać we Włoszech i trafił do Milanu. Już po roku uznał jednak, że wybór ten nie był najlepszy. Wtedy do akcji wkroczyło United, które desperacko poszukiwało światowej klasy stopera. 

- United? Kiedy powiedziano mi, że istnieje możliwość, żebym mógł wrócić do domu, do Juventusu, przestałem po prostu słuchać jakichkolwiek innych ofert, chciałem tylko wrócić do „Juve” - tłumaczy piłkarz.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Leonardo Bonucci Manchester City FC Manchester United FC Juventus FC Anglia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.