OFICJALNIE: Carrera zwolniony ze Spartaka

3 miesiące temu
OFICJALNIE: Carrera zwolniony ze Spartaka

Massimo Carrera nie będzie już dłużej odpowiadał za wyniki Spartaka Moskwa.

Dymisja włoskiego szkoleniowca podyktowana jest fatalnym początkiem sezonu, jaki zaliczył moskiewski zespół. Byli już podopieczni 54-letniego trenera po sześciu kolejkach zajmują w lidze rosyjskiej rozczarowującą siódmą pozycję.

Już poprzedni sezon potraktowany został jako rozczarowanie. Żaden z zamierzonych wówczas celów nie został osiągnięty. Dotychczasowe wyniki oraz styl gry zespołu wskazywały na to, iż w drużynie brakuje tendencji do dalszego rozwoju  - czytamy w komunikacie.

Carrera nie miał ostatnimi czasy dobrych relacji z niektórymi zawodnikami klubu z Otkrytije Arieny. Przykładowo w zeszłym miesiącu Denis Głuszakow oraz Andriej Jeszczenko zostali zesłani do drużyny rezerw w ramach kary za polubienie na Instagramie postu krytykującego pracę wykonywaną przez Włocha.

W swoim pierwszym sezonie za sterami Spartaka były zawodnik Juventusu doprowadził stołeczną ekipę do pierwszego od 16 lat ligowego mistrzostwa. Rok później z kolei udało mu się finiszować na trzecim stopniu podium.

Pobyt w Spartaku był dla Carrery dopiero drugim miejscem w dotychczasowej karierze trenerskiej, w którym samodzielnie odpowiadał za wyniki zespołu. Wcześniej sprawował on bowiem głównie funkcję asystenta Antonio Conte w Juventusie oraz reprezentacji Włoch. Jesienią 2012 roku tymczasowo zastąpił go na ławce trenerskiej „Bianconerich” w związku z karą nałożoną na Conte za udział w aferze korupcyjnej.


ŹRÓDŁO
Spartak Moskwa
TAGI: Oficjalnie Massimo Carrera Włochy Spartak Moskwa Rosja Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.