Zagraniczny Nawałka?! Zaawansowane rozmowy

8 miesięcy temu
Zagraniczny Nawałka?!  Zaawansowane rozmowy
fot. FotoPyk

Adam Nawałka może niedługo wrócić na ławkę trenerską, ale szykuje się na obranie dość egzotycznego kierunku.

Były selekcjoner reprezentacji Polski pozostaje bez pracy odkąd pożegnał się z kadrą po nieudanych Mistrzostwach Świata w Rosji. Od tamtej pory jest łączony z objęciem nowej posady, szkoleniowiec nie zdecydował jednak jeszcze o kierunku, który obierze. Latem sporo spekulowano o Legii Warszawa, lecz do porozumienia nie doszło, później Nawałka odrzucał oferty z Cypru, licząc na angaż we Włoszech, a ostatnio zgłosiło się po niego Zagłębie. Wygląda jednak na to, że przyszłość trenera jest związana z zupełnie innym miejscem.

Jak informuje „Katowicki Sport”, 61-latek od dawna był zainteresowany wyjazdem na Daleki Wschód i obecnie stoi przed szansą realizacji swoich planów. Chęć jego sprowadzenia wyraziło kilka chińskich ekip. Chinese Super League powoli kończy sezon 2017, dlatego w niektórych klubach może dojść do roszad.

Skorzystać ma na tym właśnie Nawałka. Trener jest ciekawy możliwości, które mogą mu zagwarantować chińscy biznesmeni i jest gotów podjąć wyzwanie w zmierzeniu się ze znanymi taktykami już tam pracujących, choćby Fabio Cannavaro. Przeprowadzka do Państwa Środka wiązałaby się też oczywiście ze znacznie większymi zarobkami niż te, które może mu choćby zagwarantować wspomniane wcześniej Zagłębie.

Według wspomnianego dziennika, rozmowy z niektórymi drużynami znajdują się już w zaawansowanej fazie. Pozostaje zatem czekać na dalszy rozwój wypadków. Porozumienie z którymś z chińskich klubów da Nawałce komfort dalszego wypoczynku oraz swobodnego przygotowania do sezonu. Na tym samym zależy mu w przypadku ekip z Ekstraklasy, ponieważ Nawałka wolałby objąć nowy zespół dopiero od rynku wiosennej, by mieć czas na wprowadzenie swoich schematów.

Jeśli Nawałka przyjmie propozycję, byłaby to dla niego pierwsza zagraniczna praca w roli trenera. Do tej pory szkolił on jedynie zawodników z polskich klubów oraz reprezentacji.ŹRÓDŁO
Katowicki Sport
TAGI: Adam Nawałka Trenerzy Chiny Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.