OFICJALNIE: Bramkarz Benfiki z pozwoleniem na grę w reprezentacji Grecji

3 miesiące temu
OFICJALNIE: Bramkarz Benfiki z pozwoleniem na grę w reprezentacji Grecji

Odisseas Vlachomidos otrzymał od FIFA „zielone światło” na występy w reprezentacji Grecji.

24-letni golkiper Benfiki Lizbona urodził się w niemieckim Stuttgarcie i właśnie tam stawiał pierwsze kroki w karierze piłkarskiej. 

Przez wiele lat był także ważną postacią w szeregach niemieckich młodzieżówek, dla których w różnych kategoriach wiekowych zanotował łącznie blisko pięćdziesiąt występów. Latem minionego roku znajdował się nawet w kadrze drużyny do lat 21, która na polskich boiskach sięgnęła po złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Wychowanek VfB Stuttgart nie może jednak liczyć na powołanie do dorosłej niemieckiej kadry, w której prym wiodą takie postacie, jak Manuel Neuer czy Marc Andre ter-Stegen. Z tego też powodu jakiś czas temu zadeklarował chęć występów dla kraju, z którego pochodzą jego rodzice, a więc Grecji.

Aby Vlachomidos mógł zadebiutować w barwach kadry mistrzów Europy z 2004 roku, musiał najpierw otrzymać pozwolenie od FIFA, która wcześniej była zobowiązana upewnić się, czy 24-latek rzeczywiście może reprezentować ten kraj.

Ogłoszona właśnie odpowiedź światowej federacji miała pozytywny dla zawodnika wynik, dzięki czemu już wkrótce powinien on zostać powołany do narodowego zespołu przez nowego selekcjonera - Angelosa Anastasiadisa.

Vlachomidos jest podstawowym golkiperem Benfiki. W ligowych rozgrywkach wystąpił jak dotąd w dziewięciu meczach, w których czterokrotnie zachował czyste konto.


ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: Oficjalnie Odisseas Vlachodimos Grecja Benfica Lizbona Portugalia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.