Valverde komentuje absencję Ousmane'a Dembélé

4 tygodnie temu Valverde komentuje absencję Ousmane'a Dembélé
fot. Barcelona

Ernesto Valverde wypowiedział się na temat braku Ousmane'a Dembélé w kadrze Barcelony na spotkanie ligowe z Realem Betis.

Francuskiego skrzydłowego zabrakło na liście powołanych i media zaczęły spekulować, że to kara dla 21-latka za jego zachowanie sprzed kilku dni. Przypomnijmy, że nie zjawił się on na jednym z treningów „Dumy Katalonii”. Co prawda Dembélé faktycznie zmagał się z problemami żołądkowymi, ale klub, zanim to potwierdził, nie mógł się z nim skontaktować przez 1,5 godziny.

- To nie jest kara. Każdy może to interpretować na swój sposób. Ja staram się robić wszystko dla dobra drużyny i klubu. Czasami zostają powołani jedni, innym razem drudzy. W tym przypadku na liście nie ma Ousmane'a.

- Pewne sprawy załatwiamy wewnętrznie. Moje decyzje wynikają ze sportowej oceny i tego, czy ktoś może w danym momencie pomóc zespołowi.

- Zawsze bardzo dużo mówi się o piłkarzach, którzy nie znaleźli się w kadrze meczowej, a przecież powinno być odwrotnie. Jeśli chodzi o Ousmane'a, klub w niego zainwestował i to oczywiste, że chce skorzystać z jego talentu.

- Ciężko jest znaleźć podobnego zawodnika. By w pełni wykorzystać jego potencjał, potrzebna jest jednak praca. On jest świetnym graczem i oczekujemy od niego wspaniałych rzeczy. Naprawdę nie mam nic więcej do powiedzenia na jego temat - przyznał Valverde.

Dembélé rozegrał w tym sezonie 15 meczów w koszulce Barcelony. Strzelił w nich sześć goli i zaliczył dwie asysty.

Mecz Barcelony z Betisem odbędzie się w niedzielę. Początek o 16:15.ŹRÓDŁO
Marca I Goal
TAGI: Hiszpania Francja Ousmane Dembélé Ernesto Valverde Trenerzy FC Barcelona Real Betis Balompié
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.