Glik potwierdza - myślał o zakończeniu reprezentacyjnej kariery

4 tygodnie temu Glik potwierdza - myślał o zakończeniu reprezentacyjnej kariery
fot. FotoPyk

Kamil Glik wypowiedział się na łamach WP SportoweFakty na temat swoich rozważań dotyczących zakończenia reprezentacyjnej kariery.

Informacje sugerujące, że obrońca AS Monaco może zakończyć przygodę z kadrą pojawiły się wiele miesięcy temu, jeszcze przed rozpoczęciem nieudanych dla zespołu prowadzonego przez Adama Nawałkę Mistrzostw Świata w Rosji. Nie brakowało doniesień, iż defensor niemal na pewno pożegna się z drużyną narodową po mundialu. Koniec końców nie podjął jednak takiej decyzji.

- Przyszedł taki moment, w którym zastanawiałem się, czy ta reprezentacja dalej mnie potrzebuje. Po turnieju zacząłem pytać samego siebie, czy koledzy, a nawet kibice, wciąż chcą na mnie polegać. Trener Jerzy Brzęczek zaimponował mi tym, że zadzwonił do mnie tego samego dnia, w którym ogłoszono jego zatrudnienie. To była długa rozmowa, trener bardzo nalegał na wspólne spotkanie. Zjedliśmy potem dobrą kolację, podczas której wymieniliśmy się swoimi punktami widzenia. Dopiero wtedy uznałem, że jest w porządku. Mogę dalej grać dla kadry i poświęcać jej swoje zdrowie.

- Trener Brzęczek udowodnił mi swoim podejściem, zachowaniem, iż bardzo mu na mnie zależy. Skoro tak, to czemu miałbym odmówić? Po konsultacji, nawet moi najbliżsi stwierdzili, iż dalsza gra w kadrze to rozsądna opcja - powiedział 30-latek (cały wywiad TUTAJ).

Glik zadebiutował w reprezentacji za kadencji Franciszka Smudy. Obecnie ma on na koncie 64 występy i cztery gole w biało-czerwonych barwach.

Przypomnijmy, że stoper nie pomoże kadrze w listopadowych meczach z Czechami i Portugalią, co jest efektem odniesionej przez niego kontuzji pachwiny.ŹRÓDŁO
WP SportoweFakty
TAGI: Kamil Glik Polska Francja AS Monaco Reprezentacja Polski
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.