BOMBA z Hiszpanii. Oblak chce odejść z Atlético Madryt już w styczniu

4 tygodnie temu BOMBA z Hiszpanii. Oblak chce odejść z Atlético Madryt już w styczniu
fot. Instagram [Jan Oblak]

„Marca” podała zaskakujące informacje dotyczące Jana Oblaka.

Media cytowały w ostatnich kilkudziesięciu godzinach słowa bramkarza Atlético Madryt sugerujące, że nie zamierza on odchodzić z klubu ze stolicy Hiszpanii. Zdaniem „Marki” sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej.

Słoweniec ma być zdeterminowany, by opuścić Madryt nawet w trakcie zimowego okna transferowego. Przede wszystkim chodzi o to, że wciąż nie otrzymał on oficjalnej propozycji przedłużenia wygasającego 30 czerwca 2021 roku kontraktu.

Oblak parafował umowę w 2016 roku. Od tamtej pory Atlético przedłużyło współpracę z wieloma zawodnikami i większość gwiazd otrzymała pokaźne podwyżki. Znakomity golkiper cały czas nie doszedł z kolei do porozumienia w sprawie nowego kontraktu i dlatego ma być gotowy na opuszczenie ekipy „Rojiblancos”, gdy tylko pojawi się odpowiednia oferta.

W umowę Słoweńca wpisana jest klauzula wykupu umożliwiająca jego pozyskanie innym klubom za 100 milionów euro. Do pewnego momentu taka kwota w pełni zabezpieczała Atlético przed atakami działaczy innych zespołów, ale po ostatnim oknie transferowym (przenosiny Alissona do Liverpoolu za ponad 60 i Kepy Arrizabalagi do Chelsea za 80 milionów euro) nie wydaje się już ona zaporowa.

Oblak trafił do Madrytu w 2014 roku. Imponujący bilans 25-latka w barwach „Rojiblancos” wynosi 179 meczów i 100 czystych kont.ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Jan Oblak Słowenia Hiszpania Atlético Madryt
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.