MARCA: Uzgodnione. Pierwszy styczniowy transfer Realu Madryt

7 miesięcy temu
MARCA: Uzgodnione. Pierwszy styczniowy transfer Realu Madryt

Real Madryt osiągnął pełne porozumienie w sprawie pierwszego zimowego transferu.

„Królewscy” dopięli swego i wyprzedzili konkurencję w postaci między innymi Barcelony w walce o pozyskanie Exequiela Palaciosa. W pewnym momencie wydawało się, że graczowi najbliżej jest do Interu Mediolan, lecz madrytczycy w ostatnich dniach znacznie przyspieszyli rozmowy i zrealizowali swoje plany. Co więcej, udało im się zapewnić transfer już w styczniu.

Ta kwestia nie była wcale taka oczywista. Sezon w Argentynie kończy się dopiero latem i River Plate starało się za wszelką cenę zatrzymać swoją gwiazdą jak najdłużej to tylko możliwe. W grę wchodziło porozumienie już teraz, lecz oddanie zawodnika po zakończeniu kampanii, na to jednak nie przystał Real. Sprawę ostatecznie rozwiązano dzięki rozmowie telefonicznej pomiędzy dyrektorem „Los Blancos”, Emilio Butragueño, a prezydentem „Millonarios”, Rodolfo D'Onofrio.

Zdaniem „Marki” kluby ustaliły warunki transakcji i choć na ten moment nie są one znane, wcześniej mówiło się o około 23 milionach euro. Kwota ta może być teraz nieco wyższa, zważywszy na przyspieszenie wykonania operacji. Na konkretne ogłoszenia przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ponieważ River Plate zależy, by niczego nie finalizować przed rozstrzygnięciem zmagań w finale Copa Libertadores. Na razie drużyna jest bliżej triumfu, ponieważ na wyjeździe zremisowała 2:2.

Ponadto uzgodniono też warunki kontraktu samego piłkarza. 20-latek ma podpisać umowę, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

Dziennik dodaje, że transfer jest kontynuacją polityki transferowej Realu, która zakłada obecnie pozyskiwanie młodych, utalentowanych graczy. „Królewscy” wolą wydawać duże kwoty na dopiero wschodzące gwiazdy, ponieważ, mimo sporego budżetu, nie zamierzają wchodzić w licytacje z Paris Saint-Germain oraz Manchesterem City, które dysponują niemalże nieograniczonymi środkami na wzmocnienia.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.