MEDIA: Ibrahimović blisko hitowego transferu

4 tygodnie temu MEDIA: Ibrahimović blisko hitowego transferu

Jeszcze tej zimy może dojść do transferu Zlatana Ibrahimovicia.

37-latek wyjechał w tym roku do Stanów Zjednoczonych, ale to wcale nie oznacza, iż jego kariera zbliża się ku rychłemu końcowi. Wygląda na to, że napastnik wciąż chce wiele udowodnić sobie oraz kibicom i planuje powrócić do Europy. Zawodnik coraz bardziej przekonuje się do możliwości ponownej gry dla Milanu.

Barw „Rossonerich” Szwed bronił w latach 2010-2012 i wraz z klubem świętował zdobycie mistrzostwa Włoch. Później został jednak sprzedany do Paris Saint-Germain, choć sam piłkarz wielokrotnie przyznawał, iż do transferu doszło nie z jego woli. Teraz Milan pod nowymi rządami chciałby przyjąć gracza z powrotem, a teraz jest gotów przystać na propozycję.

„Sky Sport Italia” i „Calcio Mercato” informują, że „Ibra” jest coraz bliżej przeprowadzki. Jego agent, Mino Raiola, utrzymuje stały kontakt z dyrektorem sportowym mediolańczyków, Leonardo, a w ostatnim czasie poczyniono znaczne postępy. Ważną informacją jest to, że Ibrahimoviciowi nie zależy szczególnie na gigantycznej pensji, dlatego strony mogą łatwiej osiągnąć porozumienie.

Szwed miałby zarabiać po powrocie na San Siro około czterech milionów euro. Ze względu na sympatię do klubu gracz nie zamierza forsować wyższej kwoty, a dla niego i tak nie jest ona wcale taka niska, ponieważ w teorii w Los Angeles zarabia znacznie mniej. Snajper nie został wpisany na listę graczy, których nie obowiązują regulacje salary cap, przez co zgarnia „tylko” około 1,3 miliona euro za sezon. Do tego dochodzą jednak różne bonusy w postaci kontraktów sponsorskich, które mają mu zrekompensować brak wyższych zarobków.

O ile Zlatan jest gotów przystać na warunki finansowe, tak wciąż nie ma porozumienia w kwestii długości umowy. Piłkarz chciałby wrócić do Europy z pewnością, że lada moment nie czeka go kolejna przeprowadzka, dlatego chce podpisać 18-miesięczny kontrakt. Milan preferuje związać się z nim do końca sezonu z opcją przedłużenia umowy o kolejną kampanię i choć to należy jeszcze ustalić, istnieje duża chęć na sfinalizowanie transakcji już w styczniu.ŹRÓDŁO
Sky Sport Italia | Calcio Mercato
TAGI: Zlatan Ibrahimović AC Milan Los Angeles Galaxy Włochy Stany Zjednoczone Szwecja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.