Szczęsny mógł mieć poważnego rywala. Była konkretna propozycja!

7 miesięcy temu
Szczęsny mógł mieć poważnego rywala. Była konkretna propozycja!
fot. FotoPyk

Juventus otrzymał konkretną propozycję zatrudnienia następcy Gianluigiego Buffona.

„Stara Dama” od dłuższego czasu przygotowywała się na potencjalne odejście Gianluigiego Buffona. Przed ostatnim sezonem legendarnego bramkarza na Allianz Stadium sprowadzono Wojciecha Szczęsnego, który nominalnie miał uczyć się od 40-latka, a następnie go zastąpić. W maju potwierdziło się, że „Superman” odchodzi z Turynu, co otworzyło drogę między słupki Polakowi. Okazuje się jednak, że wszystko mogło ulec zmianie.

Jak informuje „Corriere di Torino” Szczęsny mógł otrzymać niespodziewanego konkurenta w walce o miejsce w pierwszym składzie. Do działaczy Juventusu zgłosili się przedstawiciele Keylora Navasa, którego przyszłość w Realu Madryt była niepewna.

Kostarykanin zdawał sobie sprawę, iż przyjście Thibauta Courtois może pozbawić go miejsca w pierwszym składzie, a przynajmniej bardzo ograniczyć liczbę rozgrywanych minut. Dlatego poprosił swoich agentów, by ci poszukali dla niego klubu, w którym mógłby grać częściej. Wtedy pojawił się pomysł, że w obliczu odejścia Buffona „Bianconeri” będą skorzy pozyskać nowego bramkarza.

Tak się jednak nie stało. „Juve” podziękowało za propozycję, ale stanowczo zapewniło, iż wierzy w to, że Szczęsny poradzi sobie w roli pierwszego bramkarza. Jako jego zastępcę sprowadzono z kolei Mattię Perina, który swego czasu był przymierzany do zastąpienia Buffona w reprezentacji Włoch.

Tymczasem Navas pozostał w Madrycie, gdzie początkowo zachował miejsce w składzie, lecz później musiał je częściowo oddać nowemu koledze z drużyny. Teraz Courtois występuje w meczach ligowych, natomiast 31-latek gra w Lidze Mistrzów i Pucharze Króla.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.