OFICJALNIE: Wielki powrót Modeste'a

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Wielki powrót Modeste'a
fot. Marco Verch [Flickr]

Anthony Modeste znowu zagra w Niemczech.

1. FC Köln na gali z okazji 70-lecia istnienia klubu poinformowało o hitowym transferze. Modeste podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku i od teraz jest dostępny do usług trenera pierwszego zespołu, Markusa Anfanga. Wcześniej napastnik szlifował formę fizyczną z drużyną młodzieżową.

- Jestem wdzięczny i szczęśliwy, że mogę wrócić do moich kumpli w Kolonii. Klub się bardzo o mnie troszczył i pomógł mi w ostatnich tygodniach po powrocie z Chin. Naprawdę chcę spłacić kredyt zaufania. Zrobię wszystko co w mojej mocy, a by Kolonia odniosła sukces. Nie mogę doczekać się, kiedy znowu będę mógł zagrać w tych barwach - powiedział 30-letni Francuz przy okazji potwierdzenia jego przeprowadzki.

Modeste przed wyjazdem do Chin latem 2017 roku występował właśnie w Kolonii  (45 bramek i sześć asyst w 73 meczach). Niemcy za jego kartę otrzymali od Tianjin Quanjian aż 29 milionów euro.

Pobyt piłkarza w Azji nie okazał się sukcesem, gdyż szybko zamarzył on o powrocie do Europy. Francuz zdążył w chińskiej lidze wystąpić w 20 meczach, strzelając 11 bramek i zaliczając cztery asysty; do tego dołożył pięć goli w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Ostatecznie udało mu się rozwiązać umowę z Tianjin Quanjian i na zasadzie wolnego transferu wzmocnić swój były zespół.

Kolonia walczy o błyskawiczny powrót do Bundesligi, obecnie zajmując drugą lokatę w tabeli jej zaplecza.


ŹRÓDŁO
1. FC Köln
TAGI: Oficjalnie Anthony Modeste 1. FC Köln Niemcy Francja Tianjin Quanjian FC Chiny
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.