Reprezentacja bez Zielińskiego? Jóźwiak proponuje dać szansę innemu pomocnikowi

3 tygodnie temu Reprezentacja bez Zielińskiego? Jóźwiak proponuje dać szansę innemu pomocnikowi
fot. FotoPyk

Marek Jóźwiak w trakcie Cafe Futbol zasugerował, że selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek, powinien spróbować gry bez Piotra Zielińskiego.

W czwartek biało-czerwoni przegrali w spotkaniu towarzyskim z Czechami 0:1. Zieliński przebywał na murawie do 69. minuty, kiedy to został zmieniony przez Damiana Kądziora. Dla dysponującego dużymi umiejętnościami 24-letniego pomocnika Napoli był to kolejny słaby występ w narodowych barwach.

Jak skomentował to Jóźwiak?

- Mając taki potencjał w ofensywie, powinniśmy spróbować gry bez Zielińskiego. Może dajmy szansę innym. Nie ulega wątpliwości, że Zieliński jest potrzebny kadrze, ale poszukajmy innych rozwiązań. Być może cofnijmy Milika lub dajmy szansę młodemu Szymańskiemu.

- Porównując Sebastiana z Piotrkiem, widzę, jakie pokłady energii ma młodszy z pomocników, a jak przechodzi obok meczów zawodnik Napoli. Ma inne cechy wolicjonalne. Sfera mentalna jest u Piotrka na słabym poziomie... On musi być pod grą, znika w trakcie meczów. Pytanie - dlaczego? Czy nie ma zdrowia? Piotrek ma problemy z regularną grą także w Napoli - przyznał 14-krotny reprezentant Polski i były zawodnik m.in. Legii Warszawa.

Dodajmy, że wspomniany Szymański rozegrał w piątek ponad 70 minut w meczu reprezentacji do lat 21 z Portugalią. Barażowy rewanż, którego stawką jest udział w przyszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, odbędzie się we wtorek. Tego samego dnia z ekipą z Półwyspu Iberyjskiego zmierzy się również nasza dorosła kadra.ŹRÓDŁO
Cafe Futbol I Polsat Sport
TAGI: Polska Piotr Zieliński Sebastian Szymański SSC Napoli Legia Warszawa Włochy Marek Jóźwiak Reprezentacja Polski
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.