Brzęczek komentuje powołanie Cionka

7 miesięcy temu
Brzęczek komentuje powołanie Cionka
fot. FotoPyk

Selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek, wypowiedział się na temat powołania do kadry Thiago Cionka.

Powrót stopera SPAL do reprezentacji jest pewną niespodzianką. - Nie jest to obrońca, który da bezpieczeństwo w rozegraniu - mówił bowiem jeszcze nie tak dawno na jego temat Brzęczek. Dowołanie 32-latka do reprezentacji bezpośrednio wynika oczywiście z kontuzji odniesionej przez Kamila Glika. Selekcjoner na łamach „Przeglądu Sportowego” wypowiedział się jednak nieco szerzej na temat tej sprawy.

- Wtedy mówiłem o sytuacji na tamtą chwilę. Thiago został powołany w miejsce kontuzjowanego Kamila Glika. Wiemy, co daje obecność Kamila w kadrze, mówię nie tylko o umiejętnościach, ale osobowości. On powoduje, że zawodnicy z mniejszym doświadczeniem, kiedy grają u jego boku, automatycznie czują się pewniejsi, on ich wspiera. Analizowaliśmy, co się dzieje i co się wydarzyło w ostatnich tygodniach z lewymi i środkowymi obrońcami. Artur Jędrzejczyk niestety przyjechał z kontuzją i nie mógł zagrać z Czechami.

- Jestem pozytywnie zaskoczony postawą Thiago. Co nie znaczy, że oceniałem go negatywnie. Jest zaangażowany, ambitny, bezpośredni w pojedynkach defensywnych. Pokazuje agresywność, z pełnym poświęceniem robi pożyteczne rzeczy w obronie - powiedział 47-latek (cały wywiad TUTAJ).

Polski zespół zmierzy się we wtorek w Lidze Narodów z Portugalią, kończąc tym samym zmagania w 2018 roku. Pierwszy gwizdek o 20:45.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Thiago Rangel Cionek Polska Jerzy Brzęczek Reprezentacja Polski Włochy SPAL 2013 Trenerzy Liga Narodów
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.