Brzęczek wbija szpilę w Pola. „Serdeczne” pozdrowienia

7 miesięcy temu
Brzęczek wbija szpilę w Pola. „Serdeczne” pozdrowienia
fot. FotoPyk

Selekcjonerowi Jerzemu Brzęczkowi najwyraźniej nie spodobał się pewien komentarz Michała Pola.

Wtorkowy wieczór był na tyle udany dla polskiej piłki, że seniorska kadra zapewniła sobie rozstawienie w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy, natomiast drużyna U-21 awansowała na najbliższe EURO. Po meczu młodzieżowej reprezentacji dziennikarz Michał Pol napisał na Twitterze: „"Zmieniamy szyld, bierzemy Lewego i jedziemy dalej!" ;)”, nawiązując do tekstu sprzed lat, odwołującego się do Romana Koseckiego. Komentarz ewidentnie nie przypadł jednak do gustu selekcjonerowi.

Na „Biało-Czerwonych” spadało ostatnio wiele krytyki, dlatego Brzęczek poprosił o dodatkową chwilę na wizji w rozmowie z „Polsatem Sport”, by „pozdrowić” żurnalistę.

- Chciałbym bardzo serdecznie pozdrowić w imieniu całej reprezentacji, w szczególności kadry piłkarskiej i szkoleniowej, bardzo zdolnego eksperta, wybitnego pana Michała Pola. Panie Michale, dziękujemy bardzo, że pan wierzy w tę reprezentację i chce pan zmieniać szyld bez udziału tych zawodników. Jeszcze raz bardzo serdecznie pozdrawiam w imieniu całej drużyny - stwierdził ironicznie Brzęczek.

Później w rozmowie z „TVP Sport” szkoleniowiec wypowiedział się na temat samego meczu z Portugalią.

- Myślę, że to było dobre spotkanie w naszym wykonaniu. To co mówiono na temat jakichś konfliktów, bijatyk i innych historii, które ktoś wymyślał, żeby dodatkowo w nas uderzać... Dzisiejsze zachowanie pokazało, że mamy świadomość, iż nie jesteśmy w łatwym momencie, ale mamy też świadomość pracy, którą wykonujemy oraz wzajemnego szacunku, który wypracowaliśmy przez ostatnie trzy miesiące - odparł pytany o wspólną radość piłkarzy po zdobytej bramce.

- Nie byliśmy w łatwej sytuacji, przed tym meczem i w jego trakcie. Dobrze zaczęliśmy, ale straciliśmy bramkę, pomimo tego drużyna nie straciła jednak pewności siebie. To dla nas największa wygrana. Cały czas byłem przekonany, że w tej drużynie jest duża siła, moc. Ostatnie pięć spotkań wywołało w zespole mobilizację, przeżywaliśmy wspólnie te wydarzenia. Dało to też odporność na to, co dzieje się wokół nas, na pewno nie będzie łatwo nas złamać.

Na koniec selekcjoner stwierdził, że pozytywnym sygnałem jest to, iż przełamał się Arkadiusz Milik. Jego zdaniem pokazuje to, że drużyna potrafi sobie poradzić nawet jeśli nie może jej pomóc Robert Lewandowski. Pochwalił też formację obrony, która musiała sobie radzić mimo eksperymentów taktycznych.ŹRÓDŁO
TVP Sport | Polsat Sport
TAGI: Jerzy Brzęczek Michał Pol Trenerzy Polska Reprezentacja Polski Liga Narodów
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.