Golden Boy: Finałowa piątka. Mbappé wielkim nieobecnym!

7 miesięcy temu
Golden Boy: Finałowa piątka. Mbappé wielkim nieobecnym!
fot. Paris Saint Germain

Redakcja „Tuttosport” podała listę pięciu zawodników, którzy powalczą o tytuł Golden Boya.

Golden Boy to nagroda przyznawana z inicjatywy turyńskiego dziennika „Tuttosport” od 2003 roku. Zdobyć mogą ją najlepsi zawodnicy z czołowych europejskich lig, lecz warunkiem jest to, iż nie mogą mieć oni powyżej 21 lat. Początkowo na liście kandydatów znajdowało się 100 piłkarzy, lecz później sukcesywnie to grono uszczuplano. Teraz na polu walki pozostało już tylko pięciu graczy.

Na finałowej liście znaleźli się nie tylko bardzo dobrze rokujący, ale już teraz świetnie radzący sobie zawodnicy: Justin Kluivert z Romy (rocznik 1999), Matthijs de Ligt z Ajaksu Amsterdam (1999), Trent Alexander-Arnold z Liverpoolu (1998), Vinícius Júnior z Realu Madryt (2000) oraz Patrick Cutrone z Milanu (1998). Warto przy tym zaznaczyć, że atakujący „Królewskich” ma szansę zostać pierwszym graczem z rocznika 2000, który sięgnie po tę prestiżową nagrodę.

O ile talent wymienionych piłkarz nie budzi wątpliwości, kontrowersje pojawiły się w związku z pewną nieobecnością. Chodzi o Kyliana Mbappé, który zdawał się być murowanym faworytem do obrony tytułu zdobytego w zeszłym roku. Na finałowej liście jego nazwisko się nie znalazło, lecz może mieć to konkretne powody.

Co prawda „Tuttosport” nie podał oficjalnej przyczyny odrzucenia Francuza, ale możliwe, iż redakcja dziennika chce zachować dotychczasową tendencję, zgodnie z którą żaden piłkarz nie obronił jeszcze tytułu Golden Boya. Innym powodem może być to, że snajper PSG już teraz, w wieku 19 lat, ma realne szanse na zdobycie Złotej Piłki.

Ostateczne głosowanie będzie prowadzone do końca listopada. Weźmie w nim udział 35 dziennikarzy współpracujących w ramach projektu tytułów prasowych. Swoich przedstawicieli będą miały takie redakcje jak: „France Football”, „The Sun”, „Marca” czy „De Telegraaf”. Nowością będzie dołączenie do jury włoskich telewizji: „RAI”, „Mediaset”, „Sky”, „La7” oraz „Dazn”.

Oto lista pięciu finalistów (kolejność alfabetyczna):

Trent Alexander-Arnold (Liverpool FC - rocznik 1998)
Patrick Cutrone (AC Milan - 1998)
Matthijs de Ligt (Ajax Amsterdam - 1999)
Justin Kluivert (AS Roma - 1999)
Vinícius Júnior (Real Madryt CF - 2000)| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.