Pelé o Neymarze i Mbappé. „Jego zachowanie wszystko komplikuje”

5 miesięcy temu
Pelé o Neymarze i Mbappé. „Jego zachowanie wszystko komplikuje”
fot. Wikipedia

Legendarny Pelé wypowiedział się na temat Neymara oraz porównań do Kyliana Mbappé.

Neymar miał być absolutną gwiazdą po przenosinach do Paris Saint-Germain, jednak choć prezentuje wysoki poziom, ostatnimi czasy większą popularnością zdaje się cieszyć Kylian Mbappé. Na niekorzyść Brazylijczyka może wpływać jego zachowanie oraz spekulacje na temat kolejnych konfliktów, które piłkarz wywołuje w swoim otoczeniu. Pelé twierdzi, że właśnie to sprawia, że skrzydłowego znacznie trudniej wychwalać za jego umiejętności.

- Neymar? Czasem rozmawiam z jego ojcem. Widuję Neymara w reklamach, ale patrząc na jego zachowanie, trudno go bronić jedynie tym, co pokazuje na boisku - powiedział jeden z najlepszych piłkarzy w historii w wywiadzie dla „Folha de S.Paulo”.

- Rozmawiałem z nim o tym, powiedziałem mu, że może stracić swój piłkarski wizerunek, wytłumaczyłem mu to. Bóg dał mu dar w postaci talentu piłkarskiego, ale to co on robi komplikuje wszystko.

Tymczasem Mbappé zyskuje coraz większą pozycję w klubie i jest uwielbiany przez kibiców. Niektórzy porównują 19-latka nawet do samego Pelé, widząc sporo podobieństw, szczególnie pod względem osiąganych w młodym wieku sukcesów.

- Wszyscy zestawiają mnie z Mbappé, jesteśmy tacy sami, prawda? On ma 19 lat, a już wygrał Mistrzostwa Świata. Wysłano mi wideo, na którym można obejrzeć moje zagrania. Minęło 40 lat odkąd skończyłem grać, ale w tym samym wieku bardzo siebie przypominamy.

Brazylijczyk został też poproszony o porównaniu obu wyżej wspomnianych graczy.

- Myślę, że Neymar jest zawodnikiem bardziej kompletnym, ale w Europie wszyscy mówią więcej o Mbappé.ŹRÓDŁO
Folha de S.Paulo
TAGI: Kylian Mbappé Lottin Neymar Pelé Paris Saint-Germain FC Francja Brazylia
NAJNOWSZE INFORMACJE
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0307 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.