OFICJALNIE: Komunikat Legii przed meczem z Lechią. „To oburzające”

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Komunikat Legii przed meczem z Lechią. „To oburzające”

Legia Warszawa opublikowała oświadczenie dotyczące zamknięcia sektora gości na stadionie w Gdańsku na niedzielny mecz Ekstraklasy.

Po 17. ligowych kolejkach Lechia ma na koncie 37 punktów i wyprzedza Legię o pięć „oczek”. Jeśli gdańszczanie pokonają w najbliższym spotkaniu warszawiaków, różnica między drużynami będzie już naprawdę spora.

Wszystko wskazuje na to, że hitu Ekstraklasy z trybun nie obejrzą kibice Legii. Do decyzji o zamknięciu sektora gości na stadionie w Gdańsku odnieśli się już fani mistrza Polski, informując, że tak czy siak pojawią się w Trójmieście. Teraz zrobiły to władze klubu ze stolicy naszego kraju.

„Z niezrozumieniem i niepokojem przyjęliśmy informację, że Wojewoda Pomorski podjął na wniosek policji decyzję o zamknięciu sektora gości podczas niedzielnego meczu 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk i Legią Warszawa. Nie znamy podstaw tej decyzji i nie widzimy żadnych przesłanek do jej podjęcia.

Jako Legia Warszawa nie mieliśmy też żadnej możliwości wypowiedzenia się w sprawie decyzji Wojewody ani odwołania od niej. Nie poznaliśmy nawet jej uzasadnienia, a informację o zamknięciu sektora przekazał nam klub Lechia Gdańsk. Co więcej, decyzja została podjęta cztery dni przed meczem, który jest nie tylko największym hitem kolejki, ale też jednym z najważniejszych spotkań rundy.

Stowarzyszenie kibiców zorganizowało wyjazd, zamówiło i opłaciło pociąg. Nie było powodów, aby przypuszczać, że nie zostaną wpuszczeni na stadion. Jeśli w tej sytuacji dojdzie do wyjazdu kibiców do Gdańska, jako klub nie możemy brać za to żadnej odpowiedzialności.

Jednoznacznie podkreślamy, że zarówno decyzja, jak i termin jej podjęcia są dla nas oburzające. Zamykanie sektorów z pewnością nie poprawi frekwencji na polskich stadionach, a robienie tego cztery dni przed meczem i bez merytorycznego uzasadnienia, tworzy zdecydowanie więcej zagrożeń, niż dopuszczenie do kibicowania swojej drużynie podczas meczu” - czytamy w komunikacie.  

Niedzielny mecz rozpocznie się o 18:00.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.