Ondrášek o fatalnej sytuacji w Wiśle Kraków. „Na ziemniaki kasa jest, na hranolky już gorzej”

6 miesięcy temu
Ondrášek o fatalnej sytuacji w Wiśle Kraków. „Na ziemniaki kasa jest, na hranolky już gorzej”
fot. FotoPyK

Zdeněk Ondrášek w rozmowie ze „Sportem” opowiedział o sytuacji panującej w Wiśle Kraków.

Nad „Białą Gwiazdą” od dawna znajdują się czarne chmury. Szereg złych decyzji autorstwa władz krakowskiego klubu sprawił, że znalazł się on nad przepaścią. Całkiem niedawno pojawiły się informacje, że Wisła może zostać nawet wycofana z rozgrywek Ekstraklasy po zakończeniu rundy jesiennej i zacząć grę w niższej lidze.

Wszystko to odbija się oczywiście na samych zawodnikach. Kilku złożyło już wnioski o spłatę zaległych pensji. Bardzo słaba sytuacja finansowa klubu może sprawić, że część piłkarzy lada moment się z nim pożegna.

Ondrášek dał jednak do zrozumienia, że drużyna cały czas trzyma się razem i akurat on nie ma zamiaru się poddawać.

- Na świecie są dużo większe problemy. We wtorek byliśmy na wigilii dla niepełnosprawnych. To są problemy o których nawet trudno mówić. Czekanie na pieniądze nie jest fajne, ale to jest prawie nic w porównaniu z tym, że nie możesz chodzić o własnych siłach.

(...) - Na ziemniaki kasa jest, na hranolky (frytki - red.) już gorzej. Wspierają mnie jednak też moi przyjaciele z Czech, którym ja kiedyś pomagałem. W życiu nie wziąłbym od nich pieniędzy, a sami teraz do mnie piszą i pytają czy nie potrzebuję pomocy. Powiedziałem im tylko, żeby się przygotowali i czasem pomogli mojej rodzinie, gdy akurat ja bym nie mógł tego zrobić. Żeby dali im ze 100 złotych jakby było naprawdę źle. Jest to miłe, bo dobrze wiedzą, że zarabiam więcej od nich, a jednak zadzwonią i zapytają. To pocieszające - na świecie są jeszcze dobrzy ludzie - powiedział Czech, który występuje w Wiśle od 2016 roku (cały wywiad TUTAJ).

W tym sezonie 29-letni napastnik rozegrał 17 spotkań w Ekstraklasie. Strzelił w nich dziewięć goli i zanotował asystę.  ŹRÓDŁO
Sport
TAGI: Zdeněk Ondrášek Wisła Kraków Polska Czechy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.